Electronic Arts chce zarobić miliard dolarów na DLC

Electronic Arts snuje ambitne plany dotyczące zarobków płynących z udostępniania dodatków w formie DLC. Koncern chce zarobić kosmiczną kwotę miliarda dolarów.

Battlefield 4 jest systematycznie wspierany przez większe dodatki. Aktualnie na rynku dostępne są cztery rozszerzenia.
Battlefield 4 jest systematycznie wspierany przez większe dodatki. Aktualnie na rynku dostępne są cztery rozszerzenia.

Koncern Electronic Arts planuje eksploatować pomysł płatnych rozszerzeń do swoich gier, która mają przynieść przychód w kwocie miliarda dolarów. Firma chciałaby uzyskać taką kwotę przychodu w segmencie transakcji cyfrowych oraz dodatków DLC.

Wiadomość przekazał nam serwis Bloomberg, który potwierdza, że największym zainteresowaniem dodatkami cieszą się gry sportowe. Sympatycy takich serii jak FIFA czy Madden NFL wydają swoje pieniądze na losowe zestawy kart, które reprezentują ich ulubionych zawodników, koszulki czy stadiony. Sprzedaż dodatków cyfrowych do samego Madden NFL wzrosła w ostatnim kwartale finansowym (zakończony w czerwcu) o 350 procent względem ubiegłego roku. 

Bloomblerg analizuje plany firmy Electronic Arts i pisze o planach na miliard dolarów przychodu z tej gałęzi rynku. Nowa odsłona symulacji futbolu amerykańskiego pojawi się na rynku już 29 sierpnia. Koncern jest przekonany o tym, że zarówno Madden NFL 15, jak również FIFA 15, walnie przyczynią się do wzrostu przychodów płynących z dystrybucji cyfrowych dodatków. 

[dzięki – Games Industry]

FIFA 15 jest projektowana od podstaw w oparciu o silnik Ignite.
FIFA 15 jest projektowana od podstaw w oparciu o silnik Ignite.
Tags from the story
, , , , , ,
Written By
More from Patryk

DriveClub w wersji PlayStation Plus bez daty premiery

Głos w sprawie kłopotliwej premiery DriveClub zabrał szef Sony Shuei Yoshida. Jego...
Read More