Electronic Arts chce mieć własne gry pokroju Assassin’s Creed bądź Grand Theft Auto

Electronic Arts to duża firma i wydawnictwo, która pod swoimi skrzydłami ma mnóstwo utalentowanych producentów i ekip tworzących gry. Firma zapragnęła mieć jednak nowe gry, podobne do GTA czy serii Assassin’s Creed.

Wielkie, rozbudowane gry akcji ujęte w strukturze otwartego świata to coś, czego wyraźnie brakuje w kalendarzu wydawniczym firmy Electronic Arts. Co ciekawe, taki stan rzeczy ma się zmienić i już dziś się o tym otwarcie mówi, że EA chciałoby mieć w swoim portfolio gry akcji jak Ubisoft czy Rockstar.

Patrick Soderlund, menedżer studia Electronic Arts wypowiedział się na temat planów firmy Electronic Arts. Gry takie jak Assassin’s Creed czy Grand Theft Auto są jego zdaniem bardzo popularne i znakomite. Tego typu produkcji brakuje w kalendarzu wydawniczym firmy Electronic Arts, ale to może się wkrótce zmienić. Oto jego komentarz w tej sprawie:

”Jeśli spojrzymy na największy segment rynku, czyli gry akcji, to jako firma nie mamy w nim zbyt dużego udziału. Electronic Arts nie słynie z gigantycznych produkcji tego typu, takich jak Assassin’s Creed, Batman czy GTA, a ten gatunek jest teraz największy. Podjęliśmy strategiczną decyzję, aby rozszerzyć nasz katalog w tym segmencie. ”

Warto przypomnieć, że popularna Jade Raymond otworzyła nie tak dawno nowe studio i rozpoczęła współpracę z firmą Electronic Arts. Pracuje ona ponoć nad nową grą akcji utrzymaną w klimacie marki Star Wars. To może być jedna z tych gier, które postarają się powalczyć z konkurencją w gatunku gier akcji.

Soderlund z EA jednak stanowczo podkreśla, że firma nie chce rzucać otwartego wyzwania markom takim jak Grand Theft Auto czy Assassin’s Creed, ale mieć również swojego przedstawiciela tego typu gier. Warto zatem czekać na dużą zapowiedź Electronic Arts z tego gatunku, bo przecież firma faktycznie potrafi robić jakościowe gry AAA.

[efsthumbnail sdsd src=”http://serwis.projektkonsola.pl/wp-content/uploads/2015/07/star-wars-deviant-art2.jpg”]

[interaction id=”55f675959a7f97711da1cd9d”]

Written By
More from Patryk

Poznajcie Cassandrę z Dragon Age: Inkwizycja i aktorkę wcielającą się w jej rolę

W sieci udostępniono nowy zwiastun gry Dragon Age: Inkwizycja. Tym razem twórcy...
Read More