Ekranizacja The Last of Us będzie się różnić względem pierwowzoru

Niedawno na rynek trafiła poprawiona wersja The Last of Us  z podtytułem Remastered, która trafiła na PlayStation 4. Jednakże to nie koniec zysków z marki The Last of Us, ponieważ Sony wraz z Naughty Dog pracują nad ekranizacją tego świetnego tytułu. W sieci pojawiło się kilka nowych informacji na ten temat.

The Last of Us pierwotnie trafiło na PlayStation 3 i jest jedną z najlepszych gier zeszłego roku.

Nie od dziś wiadomo, że Sony poważnie traktuje filmową wersję The Last of Us. Świadczyć może o tym dobór ludzi odpowiedzialnych za ekranizację tej świetnej gry. Za scenariusz w filmowej adaptacji przygód Joela i Ellie odpowiedzialny jest Neill Druckmann, czyli autor fabuły oraz dyrektor kreatywny The Last of Us. To właśnie pan Druckmann opowiedział redakcji MCV, o tym jak trudno jest przenieść historię pokazaną w grze wideo na ekrany kin. Ponadto scenarzysta podkreślił, że nie obędzie się bez cięć różnych wydarzeń.

“W dwie godziny nie sposób opowiedzieć tak rozbudowanej historii jaka została przedstawiona w The Last of Us. Jestem w tej chwili w środku pracy i muszę powiedzieć, że jest to niezmiernie trudne wyzwanie, ponieważ nie sposób wszystkiego wcisnąć do filmu. W ekranizacji nie zmieszczą się nawet wydarzenia z cut- scenek, nie mówiąc już o akcji gameplayowej.

Ciężko mi jest wycinać poważne elementy fabuły. Jednakże dochodzę do momentu, w którym historia jest maksymalnie skoncentrowana na Joelu i Ellie. Niektóre elementy fabuły będą podobne do pierwowzoru, a inne będą się znacząco różnić.”

Miejmy nadzieję, że Neil Druckmann świetnie poradzi sobie z tym trudnym zadaniem i już niedługo będziemy mogli przeżyć przygody Joela i Ellie w nieco innym stylu, który jednak wciąż będzie trzymał poziom i dostarczy co najmniej tyle emocji co gra. Warto również wspomnieć, że Sony pracuję także nad ekranizacją innej produkcji studia Naughty Dog, a mianowicie nad Uncharted. Ekranizacja tego tytuł trafi do kin już w 2015 roku.

[dzięki- MCV]
Tags from the story
, ,
More from Mikołaj Ciesielski

Assassin’s Creed Unity- kilka słów na temat trybu kooperacji

Assassin’s Creed Unity to kolejna odsłona znanej serii, za którą odpowiedzialna jest...
Read More