Ekipa Digital Foundry analizuje DriveClub

Ekipa DigitalFoundry wzięła na tapetę grę DriveClub, która w ostatnich dniach otrzymała kluczową aktualizację wprowadzającą zmienne warunki atmosferyczne.

DriveClub jest bardzo udaną grą wyścigową, która stawia na rozgrywki wieloosobowe w sieci.
DriveClub jest bardzo udaną grą wyścigową, która stawia na rozgrywki wieloosobowe w sieci.

Twórcy gry DriveClub udostępnili kolejną zapowiadaną wcześniej aktualizację. Wprowadziła ona zmienne warunki atmosferyczne, które wprowadzają do rozgrywki zupełnie nowe standardy. Ekipa z DigitalFoundry, komórka redakcji Eurogamera wyspecjalizowana w analizowaniu oprawy graficznej, zdecydowała się zbadać ten tytuł przez pryzmat tej aktualizacji.

Okazuje się, że najprawdopodobniej DriveClub jest aktualnie najładniejszą grą wyścigową na rynku, a z pewnością oferuje najlepiej przygotowany system zmiennych warunków atmosferycznych. Ekipa DigitalFoundry jest zachwycona ulewnym deszczem, rozbijającymi się o karoserię kroplami deszczu, rozmazanych autentycznie obrazem, ale również świetnym oświetleniem samych opadów (krople w blasku świateł). Wszystko to prezentuje się znakomicie i wygląda bardzo realistycznie.

Imponująco prezentują się również różnego rodzaju kałuże, jak również powierzchnia skąpana w deszczu. Warunki jezdne również ulegają zmianie, nasze auta zachowują się zupełnie inaczej podczas ulewy, co bardzo pozytywnie wpływa na odbiór rozgrywki.

Poniżej możecie rzucić okiem na filmik przygotowany przez DigitalFoundry. Jak widać, animacja nie spada nawet na chwilę, a wykonanie oprawy graficznej stoi na najwyższym poziomie.

Written By
More from Patryk

Hideo Kojima przywiezie na targi E3 niesamowity trailer

Hideo Kojima pracuje aktualnie nad Metal Gear Solid V: The Phantom Pain....
Read More