Eidos Montreal prezentuje Dawn Engine, silnik graficzny nowej odsłony Deus Ex

Studio Eidos Montreal opublikowało w sieci bardzo interesującego screena przedstawiającego ich najnowszy silnik graficzny nazwany Dawn Engine.

Eidos to jeden z najbardziej popularnych producentów gier wideo.
Eidos to jeden z najbardziej popularnych producentów gier wideo.

Specjaliści ze studia Eidos Montreal zdecydowali się ujawnić efekty swoich prac nad najnowszym silnikiem graficznym Dawn Engine. W sieci opublikowano jeden screen rzucający światło na to, czego możemy się spodziewać w przyszłości. Mowa najprawdopodobniej o wykorzystaniu tej technologii w najnowszej odsłonie Deus Ex.

Najnowsze oprogramowanie to w rzeczywistości zmodyfikowany silnik Glacier 2, który został zaprojektowany przez firmę IO Interactive. Oprogramowanie jest dedykowane tylko PlayStation 4, Xbox One oraz komputerom osobistym. Twórcy ze studia Eidos Montreal są zachwyceni tą technologią, tym niemniej nie udostępnili większej ilości konkretów na jej temat. Poniżej możecie zobaczyć tylko jeden screen, który najprawdopodobniej pochodzi z najnowszego Deus Exa.

Warto również nadmienić, iż Dawn Engine zostanie wykorzystane w najnowszym projekcie tego studia, czyli Deus Ex Universe. Nie będzie to jednak, jak wcześniej przypuszczano, gra z gatunku MMO. Czekamy na więcej informacji w tej sprawie.

[dzięki – http://community.eidosmontreal.com/blogs/dawn-engine]

Dawn Engine w całej okazałości!
Dawn Engine w całej okazałości!
Written By
More from Patryk

Titanfall 2 dopiero w kwietniu 2016 roku?

Titanfall 2 najprawdopodobniej ma pojawić się na Xbox One i PlayStation 4...
Read More