E3 2015 – Znamy datę premiery nowego Need for Speed

Need for Speed to jedna z najpopularniejszych serii gier traktujących o wyścigach. Mogliśmy podziwiać ją w wielu odsłonach od jazdy na torach po tą w otwartym świecie. Tym razem szykuje się powrót do wyścigów ulicznych.

Najnowsza odsłona Need for Speeda zadebiutuje 3 listopada 2015 roku na konsole nowej generacji oraz komputery osobiste.

Dlaczego napsiałem „Underground” w tytule? Otóż twórcy postanowili na powrót do korzeni, powrót do stylu ulicznych wyścigów, powrót do jednego z budulców popularności serii.

Mimo że Electronic Arts zdecydowało się na rebranding, nie nadając serii żadnego tytułu, postanowili zaczerpnąć inspiracji z poprzednich części. Widać to gołym okiem na trailerze. Uliczny styl z Undergroundów oraz otwarty świat, który był mocną cechą późniejszych części.

W najnowszej odsłonie dostaniemy najbardziej rozbudowany w serii system personalizacji i możliwości wpływania na osiągi naszego auta. Wszystko to będzie miało znaczenie w przypadku Walki o reputację, która będzie naszym celem w grze.

Duży nacisk położony został na prędkość i zręcznościową jazdę po ulicach miasta, które będziemy mogli zwiedzać dowolnie jak chcemy. Świat ma być dwukrotnie większy od tego z Need for Speed Rivals. Warto zaznaczyć że otoczenia prezentuje się efektownie, a prędkość osiąganą przez nas odczuwa się jak nigdy do tej pory. Gra powstała na najnowszej wersji silnika Forstbite.

 

Written By
More from Piotr Parchan

Szansa na zapowiedź Dark Souls 3 podczas tegorocznego E3

Seria Dark Souls należy do najtrudniejszych w branży gier video. Po sukcesie...
Read More