E3 2015 – najciekawsze gry i zapowiedzi zdaniem Piotrka

E3 2015 już coraz bliżej. Zdecydowałem się zatem przedstawić swoją własną listę życzeń oraz obaw dotyczących tej wielkiej imprezy. Na jakie gry czekam, może na te same, co Ty?

E3 przywita nas za niecałe trzy tygodnie. Impreza na którą czeka cała branża, począwszy od producentów i wydawców, na graczach kończąc. Właśnie z perspektywy tej ostatniej grupy chciałbym przedstawić swoją opinię na temat nadchodzących targów.

e3 banner

Liczę na rozmach i to większy niż rok temu, branża gier się rozwija, więc i targi powinny być bardziej okazałe. Liczę na nowe IP, które mogłyby zrobić zamieszanie na scenie.

Mam nadzieję na zapowiedź nowych exclusive’ów z obozu PlayStation 4 oraz Xbox One. Na aktualnej generacji nie było ich zbyt wiele, a to właśnie one powinny napędzać wyścig zbrojeń obu konsol. Osobiście chciałbym, żeby Sony, w związku ze świetnymi wynikami sprzedaży PS4, zademonstrowało nam spektakularną i ekscytującą konferencje.

Strach o odgrzewane menu!

Boję się że tegoroczne targi mogą stanąć pod znakiem remasterów. Nie jestem fanem wskrzeszania starych, zasłużonych produkcji. Zamiast tworzyć gry wyznaczające nowe trendy, producenci zaczęli w ostatnim okresie koncentrować się na odświeżaniu starszych gier. Świetnie zapowiada się chociażby God of War III Remaster, czy Resident Evil Zero HD Remaster, ale warto zadać pytanie twórcom: dlaczego nie inwestują w nowe części kultwych serii?

E3-banner2

TOP 10 moich oczekiwań – kolejność losowa.

  • Titanfall 2 – Pierwsza część zrobiła na mnie olbrzymie wrażenie. Wniosła wiele świeżości, które doskonale się przyjęły na rynku. Przede wszystkim tempo akcji, możliwość biegania po ścianach, czy też olbrzymie mechy. Inspiracje Titanfallem widać między innymi w Call of Duty: Advanced Warfare oraz w trailerach nadchodzącego Call of Duty: Black Ops III. EA niedawno wyznaczyło rok 2017, jako datę premiery drugiej części. Mam nadzieje, że na E3 zostanie podany wcześniejszy termin oraz liczę na jakieś materiały i informacje z gry.

titanfall coop

  • Cyberpunk 2077 – Podobnie jak w przypadku Titanfalla, produkcja ma pojawić się dopiero w 2017 roku. Liczę na nowe materiały z tej gry. Cyberpunk ma potencjał, dzięki któremu może osiągnąć na miarę Wiedźmina. CD Projekt RED udowodniło przygodami Geralta, że potrafi robić świetne gry AAA. Ten fakt dodatkowo zaostrzył mi apetyt właśnie na Cyberpunk 2077.
  • Mass Effect (4) – Jestem fanem tej serii i liczę na zapowiedź kolejnej części produkcji BioWare. W rolę Sheparda nie wcielimy się na pewno. W tym akurat upatruję samych plusów. Uniwersum ma potencjał. Mam nadzieje, że nie stanie się Inkwizycją w kosmosie, ponieważ ma pojawić się podobny system zarządzania naszą kolonią, do tego który mieliśmy w Dragon Age przy okazji władania zamkiem.

mass effect 4 cosplay_pk (1)

  • The Elder Scrolls VI – marzenie…po przenosinach TESO na nową generację, twórcy raczej nie mieli czasu by na dobre zająć się kontynuacją znakomitej serii RPG, w której skład wchodzą między innymi Morrowind, Oblivion czy Skyrim.
  • Chciałbym zapowiedź nowych IP, które byłyby dedykowane tylko dla PS4 lub XONE. Sony ostatnio przyznało, że mają mało produkcji na wyłączność. Liczę więc na to, że na E3 zostaną nam zaprezentowane jakieś nowe tytuły posiadające status exclusive.
  • Fifa 16 – niby nic nowego nie pokażą, niby żadnych wybitnych innowacji nie ma co się spodziewać, ale i tak czekam jak dziecko na św. Mikołaja w Wigilię.

fifa wallpaper

  • Read Dead R… – Rockstar już kiedyś nam obiecało, że zaprezentuje informacje na temat trzeciej części swojego westernu. Redemption bardzo mi się spodobało. Znając jakość produkcji twórców GTA, możemy liczyć na porządną grę.
  • Bardzo chciałbym zobaczyć pokaz związany z rozszerzoną i wirtualną rzeczywistością, wiążę nadzieje z tymi technologiami. Skoro w przyszłym roku sprzęty mają zostać wypuszczone do sprzedaży, twórcy powinni zademonstrować ich możliwości na najbliższych targach.
  • Rozwój PS4 i XONE – trochę czasu od premiery konsol już minęło, w związku z tym Sony i Microsoft powinny zaprezentować nam nowe pomysły na swoje konsole. Prezentacja nowych funkcji, aplikacji umilających nam grę zdecydowanie powinna mieć miejsce. #4thePlayers
  • Mam nadzieje na jakiś tytuł, który wprowadzi coś nowego na rynku gier. Dość oklepanych schematów, czas na ewolucje. Mam nadzieje że Sony oraz Microsoft nie zdecydują się sięgnąć po starsze, zapomniane marki.

Autor zestawienia – Piotr

e3 2015

Written By
More from Piotr Parchan

Yu-Gi-Oh! Legacy of the Duelist trafi na konsole nowej generacji

Yu-Gi-Oh! to popularna seria wśród fanów anime i mangi. Konami postanowiło wydać...
Read More