E3 2015 i 10 funkcji systemu PlayStation 4, które chciałbym zobaczyć na targach

Targi E3 2015 odbędą się w dniach 16-18 czerwca w Los Angeles. Konferencja Sony na targach odbędzie się we wtorek 16 czerwca o godzinie 3: 00 nad ranem.

PlayStation 4 na początku swojego żywota otrzyma wysokobudżetową grę od Bungie.
PlayStation 4 na początku swojego żywota otrzyma wysokobudżetową grę od Bungie.

PlayStation 4 już teraz jest niesamowitym urządzeniem z mnóstwem ciekawych aplikacji oraz rozwiązań. Nie tylko grami człowiek żyje, choć głównie nimi interesujemy się spoglądając w stronę konsol stacjonarnych.

Już za kilkanaście dni odbędą się targi E3 2015, a więc największa impreza poświęcona grom wideo na świecie. Pojawi się tam również firma Sony, która będzie promowała gry na PlayStation 4. Warto jednak zastanowić się, co jeszcze można poprawić w systemie PlayStation 4, aby był jeszcze lepszy i kompletny.

ps4-tank

This is 4the Players! Ale czy aby na 100 procent?

System konsoli PlayStation 4 ma jeszcze kilka błędów i braków. Wiele rzeczy mi się nie podoba, ot chociażby zacinająca się przeglądarka internetowa, brak większej ilości aplikacji telewizyjnych czy chociażby stacji radiowych.

Oto lista najciekawszych usprawnień systemu PlayStation 4, które powinny zostać zapowiedziane na E3 2015.

Rozpoznawanie filmów na Blue-Ray.

To trochę dziwna sytuacja, kiedy to gry wideo w konsoli PlayStation 4 są rozpoznawane błyskawicznie, a filmy już nie. Obie formy rozrywki są zapisywane w formacie Blue-Ray, a więc dziwi mnie fakt, dlaczego system operacyjny konsoli PS4 nie jest w stanie rozpoznać konkretnego filmy po włożeniu go do napędu?

Po włożeniu filmu do PlayStation 4 konsola nie zareaguje. Wyświetli nam się monit o obecności dysku Blue-ray, ale przecież jeszcze na PlayStation 3 filmy były rozpoznawane. Mam nadzieję, że to się zmieni, bo choć nie utrudnia zabawy, to nieco mnie irytuje.

ps4 blue ray

W grupie siła…tak przynajmniej słyszałem!

Konsola PlayStation 4 daje możliwość posiadania aż 2 000 znajomych na liście. Osobiście nie mam aż tylu, bo i nie czuję takiej potrzeby, ale Sony powinno udostępnić graczom możliwość formowania grup społecznościowych. Szczególnie tym użytkownikom konsoli, którzy mają kilkuset znajomych.

Skoro świetnie sprawdza się to na portalach społecznościowych typu Facebook oraz Twitter, to dlaczego na PlayStation 4 miałoby się nie udać? Wydaje mi się, że to świetny pomysł na ułatwienie funkcjonowania w sieci dla fanów PS4.

ps4 groups

Dajcie nam Dropbox!

SHARE to rewelacyjny pomysł Sony, który błyskawicznie pozwala dzielić się rozgrywką i screenami z gry na Facebooku oraz Twitterze. Fajna sprawa, ale trochę dłużej trwa zapisanie plików gdzie indziej.

Dropbox to świetny pomysł na dzielenie się zdjęciami w sieci i przechowywaniem ich tam. Internetowy dysk jest bardzo popularny i dla wszystkich tych, którzy nie lubią korzystać z pendrive’ów i tym podobnych, to właśnie ta usługa może być bardzo pomocna.

drop box banner

Video killed the radio star!

PlayStation podpisało świetną umowę z Spotify, na mocy której z poziomu PlayStation 4 mogę słuchać całej, wspaniałej dyskografii Pink Floyd. Genialne rozwiązanie, ale przyznam się, że trochę mi brakuje tradycyjnego radia.

Sony mogłoby wprowadzić nową aplikację, dzięki której gracz mógłby włączyć sobie radio podczas rozgrywki. Myślę że to mogłoby się udać, szczególnie w grach wyścigowych, gdzie soundtrack nie zawsze nam odpowiada.

ps4 radio

Seriala bym obejrzał…

PlayStation 4 daje dostęp chociażby do TVN Player’a, YouTube czy WWE Network. To fajne usługi, ale osobiście chciałbym mieć więcej aplikacji telewizyjnych z serialami.

Oczywiście, że ktoś może podać przykład Powers w ramach usługi PlayStation Plus, ale mi chodzi o coś bardziej rozbudowanego. Filmbox jest również świetne, ale chciałbym zobaczyć jakąś nową, nieco tańszą ofertę.

seriale ps4

Tworzenie folderów sposobem na większy porządek.

Biblioteka gier jest fajnie zrealizowana. Gry możemy przeglądać w całkiem intuicyjny sposób, ale mi osobiście się wydaje, że nie jest to tak przejrzyste, jak chociażby podział na klasyczne foldery.

Gdyby tylko Sony zaprezentowało zmianę polegającą na możliwości tworzenia folderów, to nasze gry moglibyśmy segregować i jeszcze łatwiej poruszać się po systemie operacyjnym PlayStation 4. Szybszy, zgrabniejszy i łatwy dostęp do gier to podstawa. Wyświetlające się dziesiątki ikon i obrazków są nieco chaotyczne oraz mylące.

We-Love-Folders

Klasyka z PlayStation i PlayStation 2!

PlayStation 3 była potężną biblioteką gier wideo, bowiem dawało dostęp do największych klasyków z ery PlayStation oraz PlayStation 2. Na najnowszej konsoli Sony tego właśnie brakuje mi najbardziej!

MiedEvil, Resident Evil 2, Tomb Raider II: Dagger of Xian, Metal Gear Solid, Kingsley, Rollgace, to tylko kilka gier, w które z wielką przyjemnością chciałbym zagrać na PlayStation 4.

Oczywiście, ktoś może stwierdzić, że wystarczy mieć na stanie PlayStation 3, aby otrzymać dostęp do tych gier. Jeżeli ktoś nie posiada PlayStation 3, a chciałby mieć kolekcję klasycznych gier wideo sprzed lat, to na PS4 klasyki powinny się pojawić. Absolutnie!

playstation

Wyłącz się świecący Dual Shocku 4!

Dual Shock 4 jest fajnie zaprojektowany. Na początku świecąca dioda mi imponowała, bo fajnie reaguje na nasze poczynania w grze. Nocą światło potrafi irytować, a dodatkowo pobiera energię kontrolera.

Wyłącznie diody powinno być w standardzie. Opcjonalnie można to zrobić, ale Sony powinno zatroszczyć się o nerwy wszystkich tych, którym Dual Shock 4 rozładowuje się w błyskawicznym tempie.

PS4_dualshock_4

Jakiś meczyk bym sobie obejrzał…

Wspominałem o WWE Network. Jestem fanem wrestlingu i fajnie jest zobaczyć ekskluzywne materiały na tej platformie. Liczę jednak, że Sony zainwestuje więcej w aplikacje sportowe.

Z wielką chęcią obejrzę Ligę Mistrzów na ekranie PlayStation 4. Chciałbym skorzystać z dedykowanych aplikacji sportowych, chociażby programy telewizyjne emitujące na żywo mecze piłki nożnej, siatkowej, może tenis oraz sporty walki. Postaraj się Sony, postaraj się!

pirlo

Followersi!

Znakomitą aplikacją na Xbox One, w zasadzie to funkcją, jest możliwość obserwowania wybranych graczy. Jeżeli tylko lubisz jakiegoś gracza, YouTubera czy streamera, to możesz go obserwować. Nie musisz go za każdym razem szukać manualnie, anie mieć w znajomych.

Funkcja obserwowania jest tym, czego system konsoli PlayStation 4 również potrzebuje. Ułatwia to wyszukiwanie swoich ulubionych graczy i sprawdzanie na bieżąco, w co aktualnie grają i czym się zajmują.

Follow me

[interaction id=”555db2a128430a5757acabf3″]

Written By
More from Patryk

Geraltowi będzie rosła broda z upływem czasu w Wiedźmin 3: Dziki Gon

W sieci pojawiły się nowe informacje na temat gry Wiedźmin 3: Dziki...
Read More