E.T. the Extra – Terrastrial zakopane na pustyni w Nowym Meksyku

E.T. to komercyjny sukces Stevena Spielberga, który dzięki temu filmowi stał się gigantem światowej kinematografii. E.T. the Extra – Terrastrial to gra wideo wydana na platformę Atari, która doprowadziła branżę do totalnego krachu. Kartridże z najgorszą grą świata znaleziono na pustyni w Nowym Meksyku.

E.T. to klasyka kina i jeden z najlepszych filmów Stevena Spielberga.
E.T. to klasyka kina i jeden z najlepszych filmów Stevena Spielberga.

Genialny reżyser Steven Spielberg z pewnością nie spodziewał się, jak wielki szacunek, sukces i wydźwięk na całym świecie przyniesie mu film E.T. Ten wzruszający obraz przyjaźni niewinnego chłopca z równie niewinnym przybyszem z innej planety rozkochał sobie widzów na całym świecie. Sprzedaż filmy przewyższyła nawet dochody uzyskane z tytułu dystrybucji Gwiezdnych Wojen. Firma Atari, ówczesny gigant elektronicznej rozrywki, zapragnęła wydać grę E.T. the Extra – Terrastrial i osiągnąć podobny sukces komercyjny. Historia jednak się nie powtórzyła, gra okazała się kompletną klapą doprowadzając branżę gier wideo do skraju zapaści. Firma Atari ostatecznie upadła, a legenda o zakopanych na pustyni w Nowym Meksyku gier z E.T. żyła przez kilkadziesiąt lat.

Dzisiejszy gigant elektronicznej rozrywki, a więc firma Microsoft, zorganizowała ekspedycję celem odnalezienia grobu Atari. W sieci opublikowano bardzo ciekawy film, który potwierdza teorię, iż na opuszczonej pustyni zakopano całe niesprzedane zasoby E.T. Kartridże zostały zakopane kilka metrów pod skostniałą ziemią, a ich jakość po dziś dzień nie zmalała względem oryginału. Poniżej możecie obejrzeć wspomniany materiał wideo z ekspedycji Amerykanów. Kto wie, jak wyglądałby świat gier wideo, gdyby Atari nie upadło a wydało kolejne konsole po dziś dzień?

Written By
More from Patryk

Czwarty dzień Wiosnobrania w muve digital!

4. dzień Wiosnobrania w muve digital! Serie Company of Heroes, Rome Total...
Read More