Dziś premiera gry Final Fantasy X / X-2 HD Remaster

Dziś ma miejsce premiera gry Final Fantasy X / X-2 HD Remaster. Tytuł ukazał się na konsole PlayStation 3 oraz PlayStation Vita w angielskiej wersji językowej.

square-enix-banner

Z przyjemnością chciałem poinformować, tym bardziej fanów gatunku jRPG, jakoby to dzisiaj miała miejsce premiera długo oczekiwanego Final Fantasy X/X-2 HD. Square Enix od dłuższego czasu pracowało nad godnym odświeżeniem swoich ostatnich, wielkich odsłon popularnej serii Final Fantasy. W naszym kraju oficjalnym dystrybutorem gry jest firma Cenega. Co ciekawe, podesłano nam informację o tym, iż cały nakład premierowy gry zawiera DLC „Yuna” do gry Lightning Returns: Final Fantasy XIII, na który składa się zestaw unikalnych strojów dla postaci Lightning. W sieci pojawił się promocyjny zwiastun debiutującej własnie kompilacji – rzućcie okiem!

Projekt jest oczywiście typowym, japońskim RPG, osadzonym na mechanice walk turowych. Dodaje to pikanterii starciom, które jak na owe czasy, były niesamowicie dynamiczne. Final Fantasy X | X-2 HD Remaster to kolejna kolekcja gier w jakości High Definition szykowana na PlayStation 3 i PlayStation Vita. W jej skład wejdą dwie, odrestaurowane odsłony słynnej serii RPG od Square Enix. W przypadku PlayStation 3, oba tytuły znajdować się będą na jednej płycie, z kolei na przenośnej konsoli Sony, gry będą sprzedawane oddzielne. Cały projekt to nie tylko podciągnięte do jakości HD tekstury, ale również modele postaci i otoczenie, które zostało przystosowane do wyświetlania na ekranie w wysokiej rozdzielczości. Fabuła tytułu przenosi nas do fantastycznego świata Spiry. 

Fanom marki tej gry przedstawiać nie trzeba. Produkt trafi dedykowany jest właścicielom PlayStation 3 i PlayStation Vita. Jeżeli chodzi o tych drugich, to z pewnością będzie to łakomy kąsek dla nich, w oczekiwaniu na szumne zapowiedzi gier na Vitę. Zainteresowani?

 

Written By
More from Patryk

Zapowiedź Just Cause 3 w najnowszym numerze magazynu Game Informer

Magazyn Game Informer na swoich łamach opublikował obszerną zapowiedź gry Just Cause...
Read More