Dying Light sprzedało się w ilości 5 milionów egzemplarzy

Techland może świętować sukces gry Dying Light, która sprzedała się w ilości 5 milionów egzemplarzy na wszystkich platformach.

Przedstawiciele firmy Techland na targach gamescom 2015 poinformowali, że gra Dying Light sprzedała się w ilości 5 milionów egzemplarzy na PlayStation 4, Xbox One oraz PC. Tytuł odniósł zatem spory sukces komercyjny.

W rozmowie z serwisem VideoGamer producent gry, Tymon Smektała stwierdził, że jest nieco zaskoczony tym faktem. Twórcy Dying Light liczyli na sukces, ale nie spodziewali się aż tak wysokiego wyniku sprzedażowego gry. W samej tylko Polsce rozeszło się aż 80 tysięcy sztuk Dying Light, co w naszych warunkach również jest znakomitym wynikiem.

Twórcy już wcześniej wypowiadali się, że prace nad ewentualną kontynuacją Dying Light to raczej daleka przyszłość. Gra zebrała bardzo dobre oceny w media – średnia 74 punkty. Ponadto do produkcji jest przygotowywany obszerny dodatek The Following, który wprowadzi mnóstwo nowości, między innymi śmiganie pojazdami.

Cóż, to cieszy, gdy rodzime firmy odnoszą tak duże sukcesy. Dying Light to nowa marka, która osiągnęła tak imponujący wynik, więc należy cieszyć się podwójnie. Osobiście polecam ten tytuł, bowiem jest to gra na długie godziny.

dying_light_2 wallpaper long

Written By
More from Patryk

Rzućcie okiem na pierwsze kilkadziesiąt aut z Driveclub

Na serwisie imgur opublikowano zdjęcia pierwszych 35 samochodów, które dostępne będą w Driveclub....
Read More