Dust: An Elysian Tail – sukces jednoosobowego studia, milion sprzedanych kopii

Dust: An Elysian Tail, gra zaprojektowana przez jednego człowieka trafiła do miliona graczy. Za tytuł odpowiada niejaki Dean Dodrill, który wydał grę na Xboksa 360 i platformie Steam.

xbox_360_banner

Dean Dodrill, jednoosobowa firma, która wydała znakomite Dust: An Elysian Tail, ma powody do dumy. Jego gra trafiła od dnia premiery do miliona graczy. Jest to absolutnie topowy wynik jeżeli rozmawiamy o grach segmentu Xbox Live Arcade, czy jak kto woli, gatunku gier niezależnych. Na liczbę te składają się łącznie wyniki wersji na Xboksa 360 oraz pecetowej dystrybuowanej za pośrednictwem serwisów Steam oraz The Humble Bundle. W przypadku tej ostatnie platformy, tytuł nabyło wraz z innymi grami około 453 tysiące osób. Co ciekawe, autor podzielił się statystykami na temat premiery gry na innych systemach. Tylko 1% graczy było zainteresowanych wersją na Linuksa.

Warto przypomnieć sylwetkę gry Dust: An Elysian Tail. Wielu z was pewnie o tej perełce nawet nie słyszało, a to bardzo nie dobrze. Jest to dwuwymiarowa gra platformowa, z rozbudowanym systemem walki, opartym na wyprowadzaniu długich kombinacji ataków. Rozgrywka jest naszpikowana elementami role play game, a więc możemy rozwijać naszego bohatera, rozwiązywać kolejne questy, zadania poboczne i zbierać ekwipunek. Gdyby nie architektura 2D, gra mogłaby stawać w szranki z wysokobudżetowymi RPG, które dzisiaj panują na rynku. Jest tutaj wiele wątków pobocznych. Główny bohater jest bardzo tajemniczy, podczas swojej wędrówki poznaje wiele ciekawych osobistości. Największą zaletą gry jest jej grafika. Przepięknie narysowana i pokolorowana. Mamy tutaj do czynienia z jedną z najlepiej wyglądających gier 2D na rynku.

Warto przypomnieć, że nadal trwa akcja promocyjna The Humble Indie Bundle 11. Po przelaniu dowolnej kwoty na konto twórców, możecie wyciągnąć takie gry jak wspomniane wraz z Guacamelee! Gold EditionGiana Sisters: Twisted Dreams i The Swapper.

Written By
More from Patryk

Call of Duty: Advanced Warfare – tryb wieloosobowy będzie przystępny dla początkujących

Autorzy Call of Duty: Advanced Warfare są przekonani, że amatorzy trybów wieloosobowych...
Read More