Drugi dziennik dewelopera gry Hellblade

Ninja Theory pracują aktualnie nad grą akcji Hellblade, która pojawi się tylko na PlayStation 4. Autorzy gry odwiedzili wiele obiektów muzealnych w poszukiwaniu inspiracji. Opublikowano relację z tej wycieczki.

PlayStation 4 debiutowało w Polsce 29 listopada 2013 roku w cenie około 1800 złotych.
PlayStation 4 debiutowało w Polsce 29 listopada 2013 roku w cenie około 1800 złotych.

 

W sieci udostępniono drugi dziennik dewelopera dotyczcy gry Hellblade. Tym razem autorzy przedstawiają inspiracje artystyczne, które wpłynęły bezpośrednio na klimat i charakterystykę gry.

Autorzy gry czerpali inspiracje z kultury celtyckiej oraz wikingów. Ekipa Ninja Theory przemierzyła wiele kilometrów w celu zwiedzenia kilku obiektów muzealnych, gdzie dzie wystawiano przedmioty z tamtego okresu. Zbroje, hełmy, pasy, broń, przedmioty życia codziennego, to wszystko autorzy starali się wykorzystać w swojej najnowszej produkcji. Autorzy nie zapomnieli również o duchowej charakterystyce kultury Wikingów oraz Celtów. W grze inspirowano się wybranym wieloma legendami oraz opowieściami.

Poniżej możecie obejrzeć wspomniany dziennik dewelopera, jeżeli przegapiliście pierwszą część, to odsyłam Was pod ten adres. Hellblade powinno pojawić się na rynku w przyszłym roku. Pamiętajcie o tym, że jest to ekskluzywna gra na PlayStation 4.

Written By
More from Patryk

Rise of the Tomb Raider – przegląd pierwszych recenzji gry

W sieci pojawiają się pierwsze recenzje gry Rise of the Tomb Raider...
Read More