Driveclub w rozdzielczości 1080p oraz 60 klatkach na sekundę

Driveclub to gra studia Evolution, która od dłuższego czasu przygotowywana z myślą o PlayStation 4. Tytuł trafi do sprzedaży w październiku, a twórcy potwierdzają, że będzie obsługiwał rozdzielczość 1080p oraz 60 klatek na sekundę.

Driveclub zaliczy spore opóźnienie, ale właściciele PlayStation 4 nie mogą doczekać się tych fenomenalnie zapowiadających się wyścigów.
Driveclub zaliczy spore opóźnienie, ale właściciele PlayStation 4 nie mogą doczekać się tych fenomenalnie zapowiadających się wyścigów.

W sieci pojawiły się kolejne komentarze twórców Driveclub, a więc studia Evolution, na temat technicznej strony gry. Autorzy gry zapewniają, że uzyskali płynną rozdzielczość 1080p, która śmigać będzie w 60 klatkach na sekundę. Jest to kolejny dowód na to, że konsola PlayStation 4 bez problemów radzi sobie rozdzielczościami tej wysokości. Deweloper wyjawił takie informacje w rozmowie z dziennikarzami redakcji VG 24/7. Jego zdaniem uzyskanie wysokiej rozdzielczości było pierwotnym planem przy produkcji tej gry. W wyścigowych pozycja liczy się przede wszystkim płynność, totez 1080p zostanie wsparte przez stałe sześćdziesiąt klatek na sekundę. Poniżej możecie wczytać się w słowa głównego projektanta gry:

W miarę jak poznawaliśmy sprzęt i w pełni uświadomiliśmy sobie czego oczekujemy od gry, zdecydowaliśmy, że 1080p i 30 klatek to najlepsze rozwiązanie, które pozwoli nam zaoferować możliwie najbardziej dopracowane modele aut. aka decyzja pozwoliła nam również stworzyć rozległe trasy z imponującymi i bogatymi w szczegóły środowiskami, a także na wprowadzenie systemu oświetlenia globalnego umożliwiającego odwzorowanie cieni w różnych porach dnia oraz realistycznych odbić.”

Driveclub trafi na rynek w październiku tego roku. Warto podkreślić, że dla właścicieli PlayStation Plus tytuł będzie z tym samym dniem dostępny bez dodatkowych opłat. Gra zaliczyła bardzo duże opóźnienie, ale każdy kolejny materiał wideo uświadamia mi, jak świetna gra wyścigowa to będzie. 

[dzięki – VG24/7]

Written By
More from Patryk

Wiedźmin 3: Dziki Gon – gameplay, data premiery oraz edycja limitowana

Po wczorajszej konferencji CD Projekt RED otrzymaliśmy mnóstwo ciekawych informacji na temat...
Read More