Driveclub – prezentacja zmiennej pory dnia i nocy

Na targach gamescom 2014 zaprezentowano rozgrywkę z Driveclub na PlayStation 4. Twórcy skoncentrowali się na pokazaniu zmiennej pory dnia i nocy.

Driveclub pozwoli nam zasiąść za kierownicami dziesiątek licencojowanych, super szybkich samochodów.
Driveclub pozwoli nam zasiąść za kierownicami dziesiątek licencojowanych, super szybkich samochodów.

Redakcja serwisu IGN zarejestrowała materiały wideo z gry Driveclub. Redaktorzy dorwali się do demonstracyjnej wersji gry na PlayStation 4 i postanowili uwiecznić gameplay swoją kamerą. 

Materiał koncentruje się na systemie zmiennej pory dnia i nocy. Niewielki element rozgrywki, ale niezwykle efektownie sprawdza się podczas grania. Możemy zaczynać wyścig przy zachodzie słońca, aby kończyć go w środku nocy. Dowiedzieliśmy się ponadto kilku informacji na temat samej rozgrywki. W pierwszych dniach po premierze gry nie otrzymamy superszybkich, japońskich samochodów do dyspozycji. Evolution Studios nabyło już prawa do skorzystania z japońskich maszyn, ale będą one aplikowane do rozgrywki w formie dodatków. 

Autorzy Driveclub obiecują również, że pracowali nad uelastycznieniem rozgrywki. Oznacza to, że czas ładowania się kolejnych wyścigów zostanie znacząco zmniejszony. Aktualnie jest to problem wielu gier wyścigowych, w których gracze zmuszeni są odczekać dłuższy okres przed przejściem do rozgrywki właściwej.

Producent gry planuje wspierać ten tytuł przez długie lata. Opinia graczy jest bardzo istotna, toteż Evolution Studios zapewnia, że będzie wsłuchiwać się w krytykę graczy i realizować ciekawsze pomysły. Mamy już nawet pierwsze owoce tej współpracy, w postacie systemu zmiennych warunków pogodowych, które zastosowano podczas rozgrywki. 

DriveClub trafi do sprzedaży już 7 października tego roku i będzie tytułem ekskluzywnym dla PlayStation 4. Edycja kolekcjonerska również będzie dostępna w sprzedaży na terenie naszego kraju.

Written By
More from Patryk

Śródziemie: Cień Mordoru w sprzedaży od 3 października!

W sieci pojawiły się oficjalne informacje na temat daty premiery gry Śródziemie:...
Read More