DriveClub musi zostać przeprojektowane, a premiera gry przesunięta

DriveClub to sieciowe wyścigi dedykowane konsoli PlayStation 4. Gra miała ukazać się wraz z debiutem konsoli, ale studio Evolution Games musiało odłożyć jej premierę na następne miesiące.

ps4-launch-banner

Serwis informacyjny IGN przeprowadził wywiad z wydawcą gry DriveClub, a dokładniej Scottem Rohde z Sony, który przekazał dość nieciekawe informacje na temat gry. Co kilka tygodni w sieci pojawiały się informacje na temat rzekomej premiery gry wyścigowej, która stawia na rozgrywki wieloosobowe i funkcje społecznościowe. Tym razem okazuje się, że premiera gry jest najmniejszym problemem w zestawieniu z samą jej produkcją. W trakcie wywiadu okazało się, że Sony nie chciało wypuszczać na rynek niedopracowanego produktu. Evolution Studios mogłoby nawet wróć do wstępnej fazy projektowania gry. Oto komentarz wysłannika Sony w tej sprawie:

”Czasami zdarza się w tym biznesie, że jesteś na właściwej ścieżce, ale przed premierą zdajesz sobie sprawę, że wydanie gry w obecnym nie byłoby jednak dobrą decyzją. Można powiedzieć, że w przypadki PlayStation, bardziej niż na innych platformach, jesteśmy skłonni wziąć dodatkowe koszty na siebie i wrócić do stołu kreślarskiego, by upewnić się, że gra będzie wspaniała przed wypuszczeniem jej na rynek. A to właśnie dzieje się z naszym tytułem”

IGN próbowało dopytać Scotta czy gra trafi na rynek w roku 2014. Niestety, odpowiedzi okazały się być wymijające, co raczej nie napawa optymizmem. Gra miała być sprzedawana w pudełkach z konsolą PlayStation 4. Finalnie nic z tego nie wyszło, a ona sama najprawdopodobniej musi być napisana od nowa. Szkoda, ponieważ w założeniach wygląda świetnie, a i pierwsze zwiastuny prezentowały jakościowy poziom. Czekamy na rozwój sytuacji.

Written By
More from Patryk

Są szanse na kolejne gry z serii Gex, Fear Effect i Anachronox?

Square Enix wystosowało bardzo interesujący komunikat do twórców gier na całym świecie....
Read More