Dragon Quest X – Square Enix rozważa wydanie gry na zachodnich rynkach

Dragon Quest X to japońska pozycja z gatunku MMORPG, która została zaprojektowana przez firmę Square Enix. Gra trafiła na komputery osobiste oraz Wii i Nintendo Wii U. Wydawca rozważa wydanie gry na zachodnich rynkach.

Dragon Quest to zasłużona marka firmy Square Enix, która od wielu lat trafia w ręce graczy. Co z kolejną odsłoną serii?
Dragon Quest to zasłużona marka firmy Square Enix, która od wielu lat trafia w ręce graczy. Co z kolejną odsłoną serii?

Square Enix jest zadowolone z raportu finansowego za ostatni rok, toteż firma może podejmować kolejne kroki oraz wydawać kolejne gry. Jednym z takich tytułów jest bardzo popularny w Japonii Dragon Quest X, który pozwala na rozgrywki wieloosobowe na komputerach osobistych oraz konsolach Nintendo (Wii oraz Wii U). Firma rozpatruje aktualnie sprawę wydawnictwa gry poza granicami Japonii, a więc na zagranicznych rynkach. Square Enix podzieliło się tymi informacjami na swoim oficjalnym Twitterze, gdzie otwarcie przyznano, iż koncern rozważa ekspansję Dragon Quest X na rynki zachodnie. Miejmy nadzieję, iż rynek zachodni to również Europa, a nie tylko Chiny czy Australia. 

Pozycja trafiła w 2012 roku na Nintendo Wii, aby w późniejszym okresie zostać przeniesionym na Wii U oraz system Android. Marka Dragon Quest od dłuższego czasu czeka na swój debiut na zachodnich rynkach i premierę z pompą. Czy tytuł ma szanse zawładnąć sercami graczy na całym świecie?

[dzięki – DualShockers]

Written By
More from Patryk

Wiki gry Star Wars Battlefront

Star Wars Battlefront to gra na konsolę Xbox One, PlayStation 4 oraz...
Read More