Dragon Quest – Square Enix pracuje nad kolejną odsłoną serii

Nowa odsłona serii klasycznych gier jRPG Dragon Quest znajduje się w procesie produkcji. Taką informacją podzielił się z nami sam twórca tej serii, niejaki Yuji Horii.

Dragon Quest to zasłużona marka firmy Square Enix, która od wielu lat trafia w ręce graczy. Co z kolejną odsłoną serii?
Dragon Quest to zasłużona marka firmy Square Enix, która od wielu lat trafia w ręce graczy. Co z kolejną odsłoną serii?

Świetna informacja dla fanów klasycznych gier jRPG z obozu Square Enix. Jak się okazuje, cisza w temacie marki Dragon Quest została przerwana przez samego twórcę serii. Yuji Horii potwierdził toczące się aktualnie prace nad kolejną odsłoną serii. Informację przekazał serwis Gamespot. Horii wyjawił, że Square Enix aktualnie pracuje nad nowym tytułem w klimatach tej marki, ale nie może wyjawić większej ilości szczegółów na ten temat. Niejasne jest to, czy mamy do czynienia z kolejną, dziewiątą już częścią serii, czy może z restartem marki. Co więcej, doniesienia nie potwierdzają również żadnych platform sprzętowych, na których gra miałaby się ukazać. Przypomnę w tym miejscu, iż ostatnie dwie odsłony trafiły na maszynki Nintendo. 

Warto jeszcze w tym miejscu przypomnieć o ostatnie produkcji z tego cyklu, mianowicie MMORPG Dragon Quest X.  Pozycja trafiła w 2012 roku na Nintendo Wii, aby w późniejszym okresie zostać przeniesionym na Wii U oraz system Android. Marka Dragon Quest od dłuższego czasu czeka na swój debiut na zachodnich rynkach i premierę z pompą. Czy zapowiedziany własnie tytuł ma szanse zawładnąć sercami graczy na całym świecie?

[dzięki – Gamespot]

Written By
More from Patryk

Ekskluzywne Dead Rising 3 z Xbox One trafi na PC już we wrześniu

Firma Microsoft poinformowała graczy, ze Dead Rising 3 trafi również na komputery...
Read More