Dragon Age: Inkwizycja wyciska z Xboksa 360 oraz PlayStation 3 ostatnie soki?

BioWare przygotowuje się do wielkiej premiery Dragon Age: Inkwizycja. Będzie to najprawdopodobniej ostatnia, tak wielka produkcja na Xboksa 360 oraz PlayStation 3.

Dragon Age: Inkwizycja to największy projekt z gatunku RPG, nad którym pracowało studio BioWare.
Dragon Age: Inkwizycja to największy projekt z gatunku RPG, nad którym pracowało studio BioWare.

Twórcy zdecydowanie odchodzą od wspierania PlayStation 3 oraz Xboksa 360 na rzecz konsol nowej generacji. BioWare twierdzi, że Dragon Age: Inkiwzycja będzie ich ostatnim, tak wielkim tytułem na PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Gra będzie kompletna, twórcy zamierzają wykorzystać do granic możliwości energię obu konsol.

”Nigdy wcześniej nie cisnęliśmy tak bardzo konsol jak przy tym tytule. Wiecie, jeśli robimy grę na PlayStation 4 oraz Xbox One, a zarazem chcemy mieć równoprawny tytuł na poprzedniej, to trzeba wykorzystać wszelkie zapasy mocy, jakie urządzenie w sobie ma. Oczywiście że jest to trudne. Chcemy jednak, aby gracze mieli dokładnie takie same odczucia z obcowania z tytułem. Nieważne, czy grają na PlayStation 4 czy też na poprzedniku. ” – Neil Thompson, główny animator.

W opinii twórców, trzecia część jest największym projektem, nad którym pracowali w swojej wieloletniej historii. Wiemy z doświadczenia, iż BioWare jest w stanie generować bardzo ciekawe światy oraz przygotowywać dla graczy świetne historie. Miejmy nadzieję, że bohaterowie Inkwizycji zapewnią nam wymaganą rozrywkę, a w samym świecie gry będzie poukrywane wiele tajemnic.

Dragon Age: Inkwizycja pojawi się na PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3, Xboksie 360 oraz komputerach osobistych już w listopadzie.

[dzięki – http://www.vg247.com/2014/10/09/dragon-age-inquisition-one-final-push-for-the-old-gen-consoles/]

Written By
More from Patryk

Studio DICE, twórcy Battlefield 4, pragną odbudować zaufanie graczy

Przedstawiciele studia DICE odpowiedzialnego za premierę Battlefield 4 postanowili wypowiedzieć się na...
Read More