Dragon Age: Inkwizycja okazało się sukcesem, kontynuacja jest więcej niż pewna

Sukces komercyjny gry Dragon Age: Inkwizycja przyczynił się również do decyzji o kontynuacji w przyszłości. Electronic Arts wespół z BioWare są zainteresowani tym pomysłem.

Dragon Age: Inkwizycja to największy projekt z gatunku RPG, nad którym pracowało studio BioWare.
Dragon Age: Inkwizycja to największy projekt z gatunku RPG, nad którym pracowało studio BioWare.

Dragon Age: Inkwizycja odniosło spektakularny sukces komercyjny – gra okazała się być najlepszym debiutem rynkowym w historii studio BioWare. Blake Jorgenson z koncernu Electronic Arts potwierdził, że sukces Inkwizycji wpłynął na decyzję o kontynuacji cyklu.

Nowej odsłony cyklu gracze nie powinni oczekiwać w roku 2015, to zbyt szybko, aby przygotować wysokiej jakości grę RPG z otwartym światem. Marka będzie jednak kontynuowana, to więcej niż pewne. Jorgenson podkreśla, że prace nad tego kalibru grami trwają dłużej, ale gracze mogą być spokojni o przyszłość cyklu.

”Jesteśmy bardzo zadowoleni z gry, szczególnie w długoterminowej perspektywie. Dragon Age: Inkwizycja właśnie zdobyła główną nagrodę na DICE Awards. Naprawdę cieszymy się z tego sukcesu i myślimy już, co możemy dalej zrobić z całym zespołem producentów. Sądzę, że dla marki Dragon Age jest to bardzo dobry okres” – Blake Jorgenson, EA.

Dragon Age: Inkwizycja dostępne jest na PlayStation 4, Xbox One, PC, Xboksie 360 oraz PlayStation 3. Tytuł może się pochwalić bardzo wysoką średnią ocen na serwisie Metacritic – 89 punktów w wersji na PS4.

[dzięki – http://www.vg247.com/2015/02/10/dragon-age-inquisition-a-return-to-form-and-huge-opportunity-for-bioware/]

Smoki, wizytówka tej serii i gatunku RPG w ostatnich latach.
Smoki, wizytówka tej serii i gatunku RPG w ostatnich latach.
Written By
More from Patryk

Kampania w Wolfenstein: The New Order potrwa nawet 20 godzin

Wolfenstein: The New Order to gra wideo firmy Bethesda Software, która to...
Read More