Dragon Age: Inkwizycja okazało się być ”najlepszą premierą w historii BioWare”

Koncern Electronic Arts podzielił się informacjami na temat sprzedaży swoich gier. Najlepszą z premier w historii studia BioWare okazuje się być Dragon Age: Inkwizycja.

Dragon Age: Inkwizycja to największy projekt z gatunku RPG, nad którym pracowało studio BioWare.
Dragon Age: Inkwizycja to największy projekt z gatunku RPG, nad którym pracowało studio BioWare.

Electronic Arts ma powody do dumy, bowiem gry wydawane pod ich szyldem odnoszą sukcesy. Jedną z największych premier ostatnich miesięcy jest bez wątpienia Dragon Age: Inkwizycja, która pojawiła się na konsolach stacjonarnych oraz PC. Tytuł został okrzyknięty najlepszą premierą w historii jego twórców, studia BioWare.

Wydawca nie ujawnił konkretnych danych na temat ilości sprzedanych egzemplarzy gry, ale potwierdza tylko, że slogan ”największa premiera w historii BioWare” jest podparty danymi dotyczącymi ilością sprzedanych egzemplarzy (nie mylić z grami wysyłanymi do sklepów).

Wydawnictwo Electronic Arts osiągnęło ponadto sukces z innymi swoimi markami. Należy podkreślić, iż koncern wypracował za ostatni kwartał fiskalny wyniki na poziomie 1,4 mld dol. przychodów oraz 288 mln dol. zysków. Wydawca przechwala się, że aktualnie jest największym wydawcą gier na platformy nowej generacji, głównie za sprawą tak popularnych marek jak Titanfall, FIFA, NHL,Battlefield 4 czy teraz też Dragon Age: Inkwizycja.

W roku 2015 Electronic Arts powinno również zaliczyć dobry wynik. Firma przygotowuje się do wielkiej premiery Battlefield Hardline, ale również wypuści na rynek kolejną odsłonę serii FIFA.

[dzięki – http://www.videogamer.com/ps4/dragon_age_inquisition/news/dragon_age_inquisition_had_the_most_successful_launch_in_bioware_history_2.html]

Smoki, wizytówka tej serii i gatunku RPG w ostatnich latach.
Smoki, wizytówka tej serii i gatunku RPG w ostatnich latach.
Written By
More from Patryk

Polska reklama The Last of Us Remastered!

W sieci opublikowano polską reklamę promującą grę The Last of Us: Remastered....
Read More