Dragon Age: Inkwizycja – nowy zwiastun prezentuje system walki

Starcia ze smokami to wizytówka serii Dragon Age. Nie powinno ich zabraknąć również w trzeciej odsłonie serii.

Firma BioWare opublikowała w sieci nowy trailer gry Dragon Age: inkwizycja. Tym razem materiał filmowy koncentruje się na systemie walki, z którym będziemy mieli do czynienia podczas rozgrywki.

Dragon Age: Inkwizycja to trzecia odsłona popularnej serii gier RPG od studia BioWare. Jest to również debiut marki na konsolach nowej generacji.
Dragon Age: Inkwizycja to trzecia odsłona popularnej serii gier RPG od studia BioWare. Jest to również debiut marki na konsolach nowej generacji.

Dragon Age: Inkwizycja otrzymało nowy zwiastun promocyjny, którego główną zadaniem jest prezentacja systemu walki. Firma BioWare stara się nam uzmysłowić zasady walki na polu bitwy.

Podczas rozgrywki będziemy mogli skorzystać z dwóch odrębnych modeli prowadzenia starć. Pierwszy z nich to bezpośrednie wcielenie się w wybranego członka drużyny i kontrola nad nim niczym w grach akcji. Możliwe będzie również sterowanie bardziej klasyczne, rodem z pierwszej odsłony serii. W takim przypadku będziemy mogli pokierować poczynaniami całej drużyny. Jako gracz, będziemy mogli zatrzymać rozwój wydarzeń i oddalić kamerę, aby rozeznać się w sytuacji na polu bitwy. Z tej perspektywy będzie można wydawać kolejne polecenia naszym podopiecznym. Naturalnym jest, że oba systemy będziemy mogli łączyć w jedną całość, płynnie przechodząc z jednej perspektywy w drugą. 

Co ciekawe, autorzy nagrywając ten materiał korzystali z kontrolera od Xbox One. Nie wiadomo jeszcze, w jaki sposób zostanie rozwiązane sterowanie myszką i klawiaturą. 

Dragon Age: Inkwizycja zapowiada się niezwykle ciekawie. Tytuł trafi do oficjalnej sprzedaży już 7 października tego roku w wersjach na komputery osobiste, Xbox One, PlayStation 4 oraz Xboksa 360 i PlayStation 3.

 

Written By
More from Patryk

Odświeżone Sleeping Dogs trafi na Xbox One oraz PlayStation 4

Firma Square Enix przygotowuje dla właścicieli Xbox One oraz PlayStation 4 odświeżoną...
Read More