Dragon Age: Inkwizycja nie trafi do Indii

Dragon Age: Inkwizycja to kolejna odsłona popularnej serii gier cRPG, za którą odpowiedzialne jest studio BioWare. Nie wszyscy gracze będą jednak mogli zagrać w najnowszą część serii.

Dragon Age: Inkwizycja to najbardziej wyczekiwana gra RPG tego roku. Czy sprosta wymaganiom graczy?

Premiera  Dragon Age: Inkwizycja w Polsce już w czwartek, natomiast gracze z całego świata już dziś mogą cieszyć się najnowszą produkcją studia BioWare. Nie wszyscy mają jednak takie szczęście, bowiem twórcy oraz wydawca  Dragon Age: Inkwizycja zdecydowali o wycofaniu produkcji ze sprzedaży w Indiach. Powodem jest lokalne prawo dotyczące nieprzyzwoitości. Całą sytuację wyjaśniają w oficjalnym oświadczeniu dla serwisu Kotaku.

W celu niknięcia złamania lokalnego prawa zdecydowaliśmy, że wycofamy Dragon Age: Inkwizycję ze sprzedaży, a z osobami, które złożyły zamówienia przedpremierowe skontaktujemy się, w celu zwrócenia pieniędzy. Taka decyzja związana jest z prawem dotyczącym nieprzyzwoitości. Nie jest ona podyktowana faktem, iż w grze występują związki tej samej płci.”- napisał wydawca gry w oficjalnym komunikacie dla serwisu Kotaku.

Co ciekawe dystrybutor gry na terenie Indii, czyli firma Milestone Interactive potwierdziła, że powodem dla którego gra został wycofana ze sprzedaży są właśnie sceny, w których występują homoseksualiści. Warto jednak podkreślić, iż poprzednie gry BioWare, czyli seria Mass Effect oraz dwie odsłony Dragon Age są sprzedawane w Indiach bez problemu, a jak dobrze wiemy, również i w tych produkcjach mogliśmy znaleźć sceny homoseksualne.

Dragon Age: Inkwizycja zmierza na komputery osobiste, PlayStation 4, PlayStation 3, Xboksa One oraz na Xboksa 360.

[dzięki- http://www.eurogamer.net/articles/2014-11-18-ea-pulls-dragon-age-inquisition-from-india-due-to-local-obscenity-laws]

More from Mikołaj Ciesielski

Kingdom Come: Deliverance- klimatyczny zwiastun z okazji testów alfa

Kingdom Come: Deliverance to gra RPG, za którą odpowiedzialne jest Warhorse Studios....
Read More