Dragon Age: Inkwizycja na PlayStation 4 być może działać będzie w rozdzielczości 1080p

Dragon Age: Inkwizycja to kolejna odsłona popularnej serii gier cRPG, za którą odpowiedzialne jest studio BioWare. W sieci pojawiły się informacje dotyczące rozdzielczości w jakiej gra będzie działać na konsoli PlayStation 4.

Dragon Age: Inkwizycja to trzecia odsłona popularnej serii gier RPG od studia BioWare. Jest to również debiut marki na konsolach nowej generacji.

Choć premiera gry Dragon Age: Inkwizycja zbliża się wielkimi krokami, to jak do tej pory twórcom udało się uniknąć trudnych dyskusji na temat rozdzielczości, w jakiej ich najnowsza produkcja będzie działać na konsolach ósmej generacji. W rozmowie producentem gry, serwis PlayStation Lifestyle zadał pytanie jak wypada wersja na PlayStation 4, a w szczególności w jakiej działa rozdzielczości i jaką ilość klatek na sekundę utrzymuje w porównaniu do wersji na konsole Xbox One.

“Odpowiem nieco wymijająco, co oznacza, że w tym momencie po prostu nie jestem w stanie odpowiedzieć, jak Dragon Age: Inkwizycja wypada na poszczególnych platformach. Wszystko począwszy od najprostszych spraw, do tych najtrudniejszych będziemy dopracowywać, aż do samego końca. Mogę jedynie zapewnić, że staramy się dążyć do jak najwyższych standardów jeśli chodzi o wersję na PlayStation. Jak nam to wyjdzie, przekonamy się”.- powiedział producent gry, Cameron Lee.

Cóż trzeba przyznać, że odpowiedź rzeczywiście była wymijająca, jednakże jak obiecał na końcu swojej wypowiedzi, twórcy będą pracować nad grą do samego końca oraz postarają się wycisnąć z najnowszej konsoli Sony jak najwięcej. Oznacza to tyle, że zapewne twórcy celują w rozdzielczość 1080p. Jednakże na oficjalne potwierdzenie tych informacji zapewne przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Dragon Age: Inkwizycja zmierza na komputery osobiste, PlayStation 4, PlayStation 3, Xboksa One oraz na Xboksa 360. Premiera gry zaplanowana jest na 18 listopada tego roku.

[dzięki- http://www.playstationlifestyle.net/2014/09/23/bioware-unsure-of-dragon-age-inquisition-resolution-aiming-for-highest-on-ps4/]

More from Mikołaj Ciesielski

FIFA 16- zobaczcie 9 najlepszych bramek z wersji demonstracyjnej

Od wczoraj wszyscy zainteresowani mogą pobrać wersję demonstracyjną gry FIFA 16. Okazuje...
Read More