Dragon Age III: Inquisition – BioWare prezentuje nowy materiał wideo

Firma BioWare opublikowała nowy materiał wideo z gry Dragon Age III: Inkwizycja. Zwiastun prezentuje zróżnicowane miejsca w świecie gry, czyli królestwie Thedas. Gra ukaże się jesienią tego roku na PlayStation 4 i Xbox One, jak również PlayStation 3 i Xboksie 360.

dragon-age-banner-1

Electronic Arts pracuje nad kolejną odsłoną Dragon Age, która nowi podtytuł Inkwizycja. W sieci opublikowano świeże zapiski wideo, które prezentują świat gry. Wydawca wysyła w świat jasny przekaz – to gra nowej generacji, oparta o silnik graficzny Frostbite 3.0. Zaraz się przekonacie, że potrafi on naprawdę bardzo dużo. Świat w Dragon Age III: Inkwizycja jest zróżnicowany. Twórcy zabiorą nas w przeróżne miejsca, góry, doliny, jeziora czy lasy. Ten ostatni zrobił na mnie największe wrażenie – skąpany w deszczu, bujny, a w oddali pobłyskiwało mroczne zamczysko. Trafimy na ogromne stepy, jak również do podziemi, gdzie krasnoludy mają swoje imperium. 

Role play wyglądał już fascynująco na screenach, które twórcy opublikowali jakiś czas temu.  Z uwagi na skalę wydarzeń w Dragon Age: Inquisition gracz podróżuje po całym kontynencie. Choć nie mamy tu do czynienia z otwartym światem w pełni tego słowa znaczeniu, lokacje są raczej dużo większe i bardziej zróżnicowane niż w poprzednich odsłonach. Docieranie do wybranych obszarów odbywa się na samej mapie, po dotarciu tam, ogromne lokacje stają przed nami otworem, a trzeba przyznać, że ich projekty robią wrażenie.

Dragon Age III: Inquisition trafi na PC, PlayStation 3, PS4, Xbox 360 i Xbox One jeszcze w tym roku. Zapowiada się niezłe starcie z rodzimym Wiedźminem, z korzyścią dla nas samych, ponieważ dwie gry zapowiadają się rewelacyjnie.

 

Written By
More from Patryk

Rusza Vivid Games Publishing – autorska platforma publikacji gier zewnętrznych producentów

Rusza platforma wydawnicza gier zewnętrznych producentów. Vivid Games dywersyfikuje źródła przychodów i zaczyna...
Read More