Doom za darmo do pobrania w sklepie Google!

W tym roku Doom obchodził swoje urodziny, toteż na Google Store pojawił się kompletnie za darmo, dla wszystkich właścicieli urządzeń mobilnych. Masz telefon z Androidem? Legendarny Doom jest do twojej dyspozycji!

doommonsters

Doom jest grą, która na długie lata odmieniła branżę gier wideo, śmiało można przyznać, iż jest to jedna z najpopularniejszych gier wszech czasów. Akcja toczy się w odległej przyszłości, a my wcielamy się w komandosa, który musi zmierzyć się z przybyłą z piekła armią demonów. Ludzkości udało się dotrzeć na Marsa, założyć tam pierwsze kolonie i rozpocząć proces eksploracji. Jak to zwykle bywa, coś poszło nie tak i z eksperymentów nad bramami prowadzącymi do innych wymiarów, dosłownie i w przenośni, wyszło piekło.

Doom podzielony jest na trzy epizody, składające się z ośmiu poziomów, co razem z ukrytymi etapami daje dwadzieścia siedem misji.Nasz bohater wyposażony jest w pokaźny zestaw środków zagłady, wśród których znajdziemy broń palną, rakietową, energetyczną, gołe pięści i piłę łańcuchową. Poza dwoma ostatnimi, wszystkie pozostałe bronie wymagają użycia amunicji, którą można znaleźć wewnątrz kompleksu. Gra była drugim, po Wolfenstein 3D, tak udanym projektem id Software. Duża w tym zasługa Johna Carmacka, który przez długie lata był ikonom studia. W drugiej połowie lat 90 gra odnosiła ogromne sukcesy, wyglądała fenomenalnie, wprowadzała rewolucyjne sterowanie, ujęcie kamery, mechanikę, można powiedzieć, iż zarysowała szeroko pojęty gatunek First Person Perspective.

Grę możecie pobrać w tym miejscu. Warto pobrać i spróbować swych, nie znać tej gry to poważne uchybienie, żeby nie powiedzieć wstyd.

Written By
More from konadmin

Zmasowana premiera nowego Bonda…

Dzisiaj premierę miał zwiastun nowego Jamesa Bonda - Skyfall. Zalał sieć i...
Read More