Doom 4 – autorzy gry nie uważają, że czwarta część serii będzie rewolucją

Doom to legenda. Czy na tyle silna, aby jeszcze raz pozamiatać konkurencją?

Bethesda aktualnie jest w posiadaniu praw do wydawania gier z serii Doom. Czwarta odsłona serii aktualnie jest w procesie produkcji. Wydawca jednak twierdzi, że nie będzie to rewolucyjny tytuł.

Doom to legendarna marka gier wideo, która w swoim czasie zrewolucjonizowała branżę.
Doom to legendarna marka gier wideo, która w swoim czasie zrewolucjonizowała branżę.

Wydawca gry Doom 4, a więc firma Bethesda przestrzegła graczy, aby nie uważać czwartej odsłony serii za coś przełomowego. Główny menager firmy, niejaki Pete Hines stwierdził, że marka potrzebuje się odświeżyć i przemodelować, aby udowodnić raz jeszcze, że tkwi w niej spory potencjał.

Pete Hines uważa, że podobnie jak Wolfenstein: The New Order gra potrzebuje czasu oraz typowego odświeżenia formuły. Gracze nie powinni liczyć na wielką rewolucją, ponieważ Doom już kiedyś takową wprowadziło. Marka nie jest zmuszona pojawiać się na rynku sukcesywnie, jak wiele gier w dzisiejszych czasach. Bethesda ma odpowiedni pomysł na to, jak wypracować sukces dla Doom 4, ale na to potrzeba czasu oraz cierpliwości. Ostatnia odsłona serii debiutowała wiele lat temu, toteż potrzebna jest dogłębna restrukturyzacja tej marki, aby wpasować się w wymagania dzisiejszego rynku.

Co więcej, Hines potwierdza w wywiadzie dla MCV, że na tegorocznej imprezie QuakeCon zostanie zaprezentowany nowy materiał wideo z tej gry, na pokazie za zamkniętymi drzwiami.

Doom 4 w wersji beta było dołączane do zamówień przedpremierowych właśnie ostatnich przygód Blazkowicza. Na przestrzeni ostatnich tygodni wydawca opublikował również nowy materiał wideo, który możecie sprawdzić poniżej. Czekamy więc na imprezę QuakeCon, która ma odbyć się w dniach 17-20 lipca.

Tags from the story
, , , ,
Written By
More from Patryk

Wyciekły zdjęcia z nowego Gran Turismo na PlayStation 4

Na imprezie świątecznej zorganizowanej przez studio Polyphony Digital pojawiło się mnóstwo celebrytów...
Read More