Don’t Starve otrzyma tryb multiplayer!

Don’t Starve to przygodowa gra akcji z drobnymi elementami cRPG oraz strategii. Gra jest dziełem studia Klei Entertaiment, które przedtem znane było z produkcji pt. Shank. Don’t Starve zadebiutował 23 kwietnia 2013 na komputerach osobistych, a 7 stycznia tego roku trafił na najnowszą konsole Sony, PlayStation 4.

Gracze od prawie samego początku ubiegali się o tryb wieloosobowy. Jak widać ich prośby zostały wysłuchane.

Najnowsze rozszerzenie zatytułowane Together wprowadzi tryb wieloosobowy(idealnie odzwierciedla to tytuł). Poinformowało o tym studio Klei Entertaiment na swej oficjalnej stronie. Dodatek wprowadzać będzie kooperacja dla 4 osób, co moim zdaniem jest bardzo dobrym rozwiązaniem, w końcu nie ma być to gra typu MMO. Kiedy można spodziewać się dodatku? Na razie wiadomo, że ma to być późne lato tego roku, jeśli chodzi o komputery osobiste. Natomiast nie znamy jeszcze daty premiery rozszerzenia na PlayStation 4. Ważną informacją jest również fakt, że rozszerzenie będzie darmowe dla posiadaczy Don’t Starve’a. Natomiast jego cena z dodatkiem, dla tych którzy jeszcze nie posiadają gry, wzrośnie do 20 dolarów.

Don’t Starve to przygodowa gra akcji z drobnymi elementami cRPG oraz strategii. Akcja została osadzona w przysłowiowej dziczy, która wraz z każdym rozpoczęciem gry, generowana jest losowo. Zadaniem gracza jest przetrwanie w tej nieprzyjaznej krainie. Podczas rozgrywki należy zapewnić sobie żywność, zbudować schronienie, wzniecić ogień, a także podczas nocy należy go utrzymać, bo w ciemnościach czają się na nas różne poczwary. Aby ułatwić sobie życia należy również konstruować narzędzia(siekiera, kilof itp.). Jednym słowem można to nazwać szkołą przetrwania, ponieważ rzeczywiści na tym skupia się Don’t Starve. Na początku do wyboru jest jeden bohater, ale z każdym postępem w grze odblokowują się kolejni, a każdy z nich posiada charakterystyczne zdolności specjalne. Dwuwymiarowa  oprawa graficzna stylizowana jest na kreskówkę z wyraźną komiksową kreską.

More from Mikołaj Ciesielski

Znamy wygląd okładek Risen 3: Władcy tytanów!

Risen 3: Władcy tytanów to gra cRPG studia Piranha Bytes. Trzecia część...
Read More