Don Mattrick odchodzi z firmy Zynga

Don Mattrick nie będzie już dyrektorem generalnym firmy Zynga. Menedżer odchodzi z firmy, a jego miejsce zajmuje wiceprezes Mark Pincus.

zynga_logo1

Zynga zmienia dyrektora generalnego. Aktualnym będzie Mark Pincus, który zastąpi na tym stanowisku swojego byłego szefa Dona Mattricka.

Don Mattrick zrezygnował w roku 2013 z pracy w koncernie Microsoft (prezes działu Xbox) właśnie na rzecz firmy Zynga. Matrick ponoć zasłużył się w firmie odpowiadającej za gry FarmVille, CityVille czy też FrontierVille. Jego wkład jest nieoceniony, ale aktualnie Zynga planuje jeszcze bardziej skupić się na rynku mobilnym inwestując większe pieniądze w ten biznes oraz gry społecznościowe.

”W tym miejscu chciałbym podziękować Donowi za jego usilne starania i postawę względem rozwoju Zyngi. Zbudował on pewne podstawy, które będą procentowały w przyszłości.” – Mark Pincus.

Don Mattrick jest znany głównie z pracy na stanowisku prezesa działu Xbox w Microsofcie. Przeniósł się on do Zyngi w celu zatrzymania kryzysu w firmie, ale najwyraźniej zadaniu temu nie sprostał. Firma w zeszłym roku zaliczyła aż 226 milionów strat.

[dzięki – http://www.allgamesbeta.com/2015/04/zynga-head-don-mattrick-leaves-company.html]

don_mattrick111

Written By
More from Patryk

DriveClub – PlayStation Plus Edition z listą samochodów

Driveclub to świetne wyścigi, które już dawno zmazały plamę ze swojej opinii...
Read More