Dobre wiadomości dla fanów Microsoftu – cena Xbox One już nie wzrośnie

W sieci pojawiła się bardzo interesująca wypowiedź Michaela Pachtera, znanego analityka Wedbush Morgan Securities, który stwierdził, że cena konsoli Xbox One już nie wzrośnie.

Xbox One to konsola firmy Microsoft, która otrzyma sporo ekskluzywnych gier na przestrzeni miesięcy.
Xbox One to konsola firmy Microsoft, która otrzyma sporo ekskluzywnych gier na przestrzeni miesięcy.

Na początku tego roku koncern Microsoft zdecydował się obniżyć cenę konsoli Xbox One z poziomu 399 dolarów do 349 dolarów. Zdaniem znanego analityka, Michaela Pachtera, cena konsoli nie powinna powrócić do poprzedniego poziomu, a więc nie powinna wzrosnąć.

Michael Pachter nadmienia, że firma Microsoft w momencie obniżania ceny nie ustaliła konkretnego okresu, na jaki cena zostanie zmieniona. Może to więc przemawiać za tym, że Redmond ustalił tak naprawdę nową cenę Xbox One właśnie na poziomie 349 dolarów.

”Dnia 16 stycznia powiedzieli nam: „Od jutra mamy specjalną promocyjną cenę 349 dolarów dla Xbox One”. Nie dodali nic o ograniczeniu czasowym, nie ustalili końcowej daty, co jest naprawdę zastanawiające. Nie jest to oczywiście oficjalne obcięcie ceny , bo przecież jest to cena promocyjna. To pozwala sprzedawcom na reklamowanie konsoli ze standardową ceną 399 dolarów obciętą do 349 dolarów. Mam jednak przeczucie, że ta cena nigdy już nie wzrośnie.” – Michael Pachter, Wedbush Morgan Securities.

Analityk dodaje również coś od siebie w kwestii początkowej sprzedaży Xbox One w zestawieniu z PlayStation 4. Podkreśla on, iż należy pamiętać o konieczności zakupu Xbox One wraz z kontrolerem Kinect 2.0. Zakup był obligatoryjny, kontroler wspomagał obsługę sprzętu, ale nie wszyscy gracze z tego rozwiązania korzystali. Od dłuższego czasu jest jednak dostępna standardowa wersja konsoli (bez Kinecta), dzięki czemu sprzedaż mogła wzrosnąć.

[dzięki – http://www.gameinformer.com/b/features/archive/2015/02/10/pachter-interview-nintendo-still-in-denial-about-failure-of-wii-u.aspx]

Sprzedaż globalna to jedno, ale sprzedaż w Japonii to drugie. Ciekawe jak Xbox One radzić sobie będzie w przyszłości właśnie na tamtejszym rynku?
Sprzedaż globalna to jedno, ale sprzedaż w Japonii to drugie. Ciekawe jak Xbox One radzić sobie będzie w przyszłości właśnie na tamtejszym rynku?
Written By
More from Patryk

Grand Theft Auto 2 w prawdziwym świecie? To możliwe!

Twórczość i fantazja graczy nie zna granic. Fani marki Grand Theft Auto...
Read More