Ponad 300 tysięcy sztuk PS3 w polskich domach

sony-playstation-3-sprzedaz-w-polsce
sony-playstation-3-sprzedaz-w-polsce

Polski oddział SCE po raz pierwszy podał szczegółowe wyniki sprzedaży konsoli Playstation 3 na polskim rynku.

Sony Computer Entertainment Polska poinformowało, że realna sprzedaż PS3 w Polsce przekroczyła już 300 000 sztuk (wg danych SCEP). Jest to sytuacja precedensowa, ponieważ polski oddział SCE po raz pierwszy podał szczegółowe wyniki sprzedaży konsoli Playstation 3 na polskim rynku. – Chcieliśmy podziękować za wsparcie wszystkim fanom i posiadaczom produktów PlayStation w Polsce. Sukces PS3 w Polsce jest możliwy nie tylko dzięki fantastycznej sprzedaży, ale również poprzez tworzenie aktywnej i dynamicznej społeczności użytkowników skupionych wokół marki PlayStation – stwierdził Marcin Ziobrowski, dyrektor generalny w SCE Polska.

Według badania GfK Polonia, udział marki Playstation w całościowej sprzedaży konsol w Polsce w roku 2010 wyniósł aż 72,4%. W kategorii konsol stacjonarnych produkty marki Playstation miały 64,4 rynku (samo Playstation 3 posiadało ponad połowę sprzedaży – 51,4%). Niekwestionowanym liderem rynku konsol przenośnych okazało się z kolei Playstation Portable (PSP), którego udziały w rynku wyniosły aż 95,4%.

Polska jest fenomenalnym rynkiem dla marki PlayStation, czego dowodem jest nie tylko silna sprzedaż PS3, ale również dominująca pozycja PSP. Mamy nadzieję, że również w 2011 roku będziemy mogli cieszyć się z sukcesów naszych produktów. Wierzymy, że wraz z premierami gier Killzone 3, MotorStorm Apokalipsa, Socom: Polskie Siły Specjalne, inFamous 2, Resistance 3, Ratchet & Clank: 4 za Jednego, Uncharted 3: Oszustwo Drake’a, wieloma nowymi grami do PlayStation Move i poszerzającą się ofertą katalogu PSP Essentials dla najmłodszych uda nam się to osiągnąć – skomentował Maciej Kmiołek, dyrektor marketingu w SCE Polska.

Written By
More from konadmin

Kilka świeżych informacji na temat Dark Souls II

Namco Bandai potwierdziło, iż aktualnie, to prace nad konwersją Dark Souls na...
Read More
sony-playstation-3-sprzedaz-w-polsce

Polski oddział SCE po raz pierwszy podał szczegółowe wyniki sprzedaży konsoli Playstation 3 na polskim rynku.

" />