Do sklepów trafiło osiem milionów Watch Dogs

Fima Ubisoft udostępniła informacje ze swojego sprawozdania finansowego obejmującego I kwartał fiskalny. Watch Dogs trafiło w liczbie 8 milionów egzemplarzy do sklepów.

Ubisoft ma pod swoimi skrzydłami marki takie jak Splinter Cell, Rainbow Six, Ghost Recon, czy też Watch Dogs.
Ubisoft ma pod swoimi skrzydłami marki takie jak Splinter Cell, Rainbow Six, Ghost Recon, czy też Watch Dogs.

Francuska firma ujawniła swój raport finansowy za pierwszy kwartał tego roku. Mowa tutaj o okresie od początku kwietnia do końca czerwca. Odnotowano sprzedaż na poziomie 360 milionów euro, co ciekawe, koncern spodziewał się wyniku 310 milionów euro. Ubisoft poprawiło wynik z analogicznego okresu z zeszłego roku aż o 375 procent.

Duży wpływ na taki obrót sytuacji miało Watch Dogs, które pojawiło się w sklepach w ilości 8 milionów egzemplarzy. Tytuł dostępny jest na PlayStation 4, Xbox One, Xboksie 360, PlayStation 3 oraz komputerach osobistych. Marka pobiła kilka rekordów ustanowionych przez firmę Ubisoft, ale również okrzyknięto ją najlepiej sprzedającą się nową marką w pierwszym tygodniu po premierze. Współzałożyciel Ubisoftu, znany i lubiany Yves Guillemont twierdzi, że gra ugruntowała swoją pozycję na rynku jako marka, i będzie mogła korzystać z tego potencjału w przyszłości.

Francuski koncern pozytywnie rozwija się na płaszczyźnie dystrybucji cyfrowej. Gry takie jak Trails Fusion, Valiant Hearts: The Great War oraz Child of Light wpłynęły pozytywnie na wyniki finansowe w tej gałęzi rynku. W segmencie cyfrowym sprzedaż urosła o 149 procent.

Written By
More from Patryk

Dziś premiera Royal Quest – gry MMO od twórców King’s Bounty

Fani gier wieloosobowych z gatunku MMORPG powinni dziś zainteresować się premierą Royal...
Read More