Dlaczego zdecydowano się wydać The Last of Us Remastered?

The Last of Us Remastered to szansa dla właścicieli PlayStation 4, aby poznali historię Joela i Ellie. Okazuje się, że większość właścicieli nowej konsoli Sony nigdy nie grała w oryginał.

The Last of Us jest fenomenalnym sukcessem na PlayStation 3. Gra otrzymała również dwa rozszerzenia w formie DLC.
The Last of Us jest fenomenalnym sukcessem na PlayStation 3. Gra otrzymała również dwa rozszerzenia w formie DLC.

Z badań przeprowadzonych przez firmę Sony wynika, że zdecydowana większość właścicieli PlayStation 4 wcześniej nie miało styczności z grą The Last of Us. Tytuł w odświeżonej wersji trafi więc na PlayStation 4, dzięki czemu gracze będą mogli przetestować go w nowej jakości.

Decyzja o wydaniu The Last of Us Remastered została podjęta z myślą o graczach, którzy migrowali z obozów Nintendo oraz Microsoftu własnie na PlayStation 4. To właśnie tej grupce graczy nie dane było zagrać w oryginał, toteż Naughty Dog postanowiło odświeżyć wersję swojej gry i podciągnąć ją do standardów PlayStation 4. Szef oddziału Sony Computer Entertainment Europe w następujący sposób komentuje całą sprawę:

”The Last of Us jest uznawane przez wielu za jedno z największych wydarzeń na konsoli PlayStation 3 w ostatnim okresie, dzięki czemu wygrało wiele nagród. To byłoby co najmniej nie uczciwe, gdybyśmy nie dali szansy naszym nowym fanom zagrania w ten tytuł.”

The Last of Us Remastered zostało odświeżone z wersji na PlayStation 3 do standardów 1080p oraz 60 klatek na sekundę. Autorzy do zestawu dorzucają wszystkie udostępnione dodatki DLC. Premiera gry w Europie już 1 sierpnia tego roku.

Written By
More from Patryk

Kontroler bezprzewodowy Xbox Elite od dzisiaj w sprzedaży w Polsce

Firma Microsoft Polska wprowadza na lokalny rynek elitarną edycję kontrolera do konsoli...
Read More