Dlaczego Uncharted: Golden Abyss nie trafiło dogry Uncharted: Kolekcja Nathana Drake’a?

Firma Naughty Dog nie wprowadziło do kolekcji Uncharted: Kolekcja Nathana Drake’a gry Uncharted: Golden Abyss z konkretnych powodów. Nie chciano burzyć narracji i studio zrezygnowało z tego pomysłu.

Studio Naughty Dog na początku rozważało dodanie gry Uncharted: Golden Abyss do zestawu Uncharted: Kolekcja Nathana Drake’a, ale w późniejszym okresie zrezygnowano z tego pomysłu. Powodem takiej decyzji wcale nie były kwestie techniczne, ale raczej fabularne, bowiem ”przenośna” wersja Uncharted nie wiązała się bezpośrednio z historią trylogii.

Przedstawiciel studia Naughty Dog, niejaki Arne Meyer zdecydował się wypowiedzieć na ten temat. Jego zdaniem trylogia oferowała pewną, jednolitą historię, a wersja Golden Abyss opowiadała zupełnie inną fabułę. Oto co Meyer miał do powiedzenia w tej sprawie:

”Gra Uncharted: Golden Abyss była brana pod uwagę, gdy przygotowywaliśmy zestaw Uncharted: The Nathan Drake Collection, ponieważ próbowaliśmy zebrać wszystkie gry Uncharted w jeden pakiet. W końcu jednak okazało się, że w przypadku The Nathan Drake Collection trzy gry zawarte w pakiecie. Trylogia oferuje pewną historię, która prowadzi do Uncharted 4. Z tego właśnie powodu kolekcja stanowi spójną całość, a Golden Abyss niezupełnie do niej pasowało.”

Gra Uncharted: Golden Abyss pojawiła się ekskluzywnie na konsoli PlayStation Vita. Tytuł został bardzo dobrze oceniony i wszyscy mieli nadzieję, na więcej tego typu gier na przenośną konsolę Sony. Niestety, Golden Abyss było jedną z pierwszych i ostatnich wyśmienitych gier na ten system. Szkoda, że tak się stało, ale myślę, że warto jest przetestować ten tytuł, jeżeli tylko będziecie mieli ku temu okazję.

Przypominam, że Uncharted: The Nathan Drake Collection debiutuje już 9 października. Pamiętajcie, że jutro będzie można pobrać demo na PlayStation 4.

[efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=YHDezyb6vhk” allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”420″ height=”315″/]

[interaction id=”55f1483ecfb503701d1fc235″]

Written By
More from Patryk

Hellraid – krótki dziennik dewelopera

Hellraid to pierwszoosobowa gra akcji rodzimego studia Techland. Gracze zostaną przeniesieni do...
Read More