Dlaczego premiera Batman: Arkham Knight została przesunięta?

Batman: Arkham Knight ma być zwieńczeniem trylogii, za którą odpowiedzialne jest studio Rocksteady. Gra miała mieć premierę jesienią tego roku, ale twórcy jeszcze przed targami E3 poinformowali, że tytuł ten ukaże się dopiero  2015 roku. 

Czy studio Rocksteady zadowoli graczy przy pomocy Arkham Knight?

Tytuł ma trafić na konsole nowej generacji, jako zwieńczenie historii mrocznego rycerza. Rocksteady od dłuższego czasu przygotowuje nas do tej premiery, ale nie wszystko poszło tak, jak pierwotnie zakładano. To, że w Batman: Arkham Knight nie zagramy w tym roku jest pewne, ale dlaczego tak się stało? Dlaczego kontynuacja Batman: Arkham City zaliczy poślizg?

Wszystko tłumaczy główny animator Rocksteady, czyli Zafer Coban, który twierdzi, że to wszystko przez chęć dopracowania nawet najmniejszych szczegółów. Podkreśla, że cała ekipa pracująca nad Arkham Knight jest niezwykle zatroskana o to, aby ostatnia odsłona serii była przynajmniej tak dobra jak poprzednie. Twierdzi, że ich największym osiągnięciem jest uwaga jaką przywiązują do szczegółów, dlatego studio zmuszone było do przesunięcia premiery, ponieważ chciano, aby gra działała tak jak powinna.

Ponadto Zafer Coban podkreśla, że największym filarem studia jest ambicja, posuwanie różnych rzeczy do przodu, a także innowacja. Za przykład tych słów podaje system walki, który był niezwykle ważny w pierwszej części serii, a w każdej kolejnej odsłonie był udoskonalany. Podkreśla, że wszystko co zobaczyliśmy w poprzednich częściach będzie udoskonalone w najnowszym Arkham Knight. Ponadto mówi, że wspomniane przywiązanie do szczegółów musi być widoczne na każdym kroku przez co cały zespół wyciska z siebie wszystko co najlepsze. Na koniec dodał, że wszyscy nie mogą się doczekać, aż skończą grę i trafi ona do graczy. Co ciekawe nie pan Coban nie podał daty premiery. Być może Batman: Arkham Knight trafi do nas już w styczniu o czym pisaliśmy tutaj. Przynajmniej tak twierdzi aktor, który użycza swego głosu Batmanowi.

BAK-670x374
Batman: Arkham Knight będzie zwieńczeniem historii od Rocksteady. W jakim stopniu zadowoli graczy z całego świata?
More from Mikołaj Ciesielski

Resident Evil: Revelations 2- klimatyczny gameplay trafił do sieci

Resident Evil: Revelations 2 to kolejna odsłona popualrnej serii z gatunku survival...
Read More