Dlaczego ludzie kupują PlayStation 4, a nie Xbox One?

Przeprowadzono kolejne badania mające na celu wykazanie przewagi PlayStation 4 nad konsolą Xbox One.

Aktualnie Xbox One oraz PlayStation 4 to najnowsze konsole stacjonarne, które rywalizują między, dzięki czemu rozwijają całą branżę gier wideo.
Aktualnie Xbox One oraz PlayStation 4 to najnowsze konsole stacjonarne, które rywalizują między, dzięki czemu rozwijają całą branżę gier wideo.

W zeszłym miesiącu w USA PlayStation 4 ponownie sprzedało się lepiej niż konsola Xbox One i wróciło na pierwsze miejsce w stawce. Dlaczego tak się stało i co spowodowało, że w Stanach Zjednoczonych to konsola z Japonii sprzedaje się lepiej?

Organizacja Nielsen zajmująca się badaniem rynków przeprowadziła bardzo fajną i interesującą analizę mającą na celu wykazanie różnic w zainteresowaniach potencjalnych klientów.

Wszyscy Ci, którzy wybierają PlayStation 4 kierują się takimi pobudkami jak wyższa rozdzielczość, lepsza biblioteka gier wideo, napęd Blue-ray, czy też szybszym procesorem. Jednak najważniejszym aspektem decydującym o zakupie konsoli jest właśnie rozdzielczość, która jest na pierwszym miejscu wśród decydujących się na zakup PlayStation 4. Konsola Xbox One przyciąga klientów głównie swoją marką oraz innowacyjnymi możliwościami. Na końcu należy wspomnieć o Nintendo Wii U, które kusi klientów gwarancją dobrej zabawy.

Poniżej możecie rzucić okiem na pełną tabelę preferencji i powodów, dla których gracze wybierają konkretną konsolę. W tabeli znajdziecie powody, dla których kupowane są PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Wii U. Zgadzacie się z nimi, czy może kupujecie sprzęt z zupełnie innego powodu?

[dzięki – http://www.vg247.com/2015/02/25/why-are-people-buying-ps4-and-not-xbox-one/]

nielsen_console_purchase_factors_pk

Written By
More from Patryk

Pustynne klimaty na nowych obrazkach z Dragon Age: Inkwizycja

BioWare pracuje nad grą Dragon Age: Inkwizycja, która trafi na konsole nowej...
Read More