Dlaczego Hideo Kojima odszedł z firmy Konami?

Rozbrat Hideo Kojimy z firmą Konami jest niewiarygodny, ale niestety prawdziwy. Dziś dowiadujemy się kolejnych informacji na temat tej sensacyjnej sprawy.

Hideo Kojima już definitywnie zakończył współpracę z koncernem Konami. Szkoda, bo przez lata Konami dostarczało rzeczywiście wysokiej jakości gry wideo z serii Metal Gear Solid. Dziś w podcaście The Codec dowiadujemy się nowych informacji na temat rozbratu z Konami.

Jeden z prowadzących tę audycję zaprosił niejaką Rikę Muranakę, która od lat tworzyła muzykę do serii Metal Gear Solid. Wyjawiła ona w trakcie rozmowy rzekomy powód zakończenia współpracy z Hideo Kojimą. Powodem Konami była sytuacja finansowa, mianowicie Kojima wymagał zbyt dużych pieniędzy na produkcję Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain.

Zdaniem Muranaki właściciel Kojima Productions chciał procentu od każdej sprzedanej kopii gry (to chyba normalne, nie?) oraz większych pieniędzy na rozwój gry oraz zbyt długo pracował nad FOX Engine. Wydawcy nie spodobało się, że Hideo Kojima przedłużaj produkcję gry oraz silnika.

Wyjaśnienia mogą wydawać się prawdopodobne, toteż nie powinniśmy dziwić się firmie Konami, ale również Hideo Kojimie, który od lat ekscytował i udostępniał gry kompletne. Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain ma być największą grą w jego historii, a więc wydawca nie powinien martwić się o hype, promocję oraz sukces.

Czy to możliwe, że mistrz Hideo Kojima odejdzie na emeryturę?
Czy to możliwe, że mistrz Hideo Kojima odejdzie na emeryturę?

[interaction id=”5571963961d08a2d4b8d228c”]

Written By
More from Patryk

Red Dead Redemption i GTA 4 nie dla programu wstecznej kompatybilności na Xbox One?

Najwyraźniej firma Rockstar nie jest zainteresowana udostępnianiem swoich gier na konsoli Xbox...
Read More