Dlaczego Bloodborne nie pojawi się na innych konsolach niż PlayStation 4?

Producenci gry Bloodborne postanowili wypowiedzieć się na temat ekskluzywności gry na PlayStation 4. Tytuł będzie dostępny tylko i wyłącznie na platformie Sony.

PlayStation 4 debiutowało w Polsce 29 listopada 2013 roku w cenie około 1800 złotych.
PlayStation 4 debiutowało w Polsce 29 listopada 2013 roku w cenie około 1800 złotych.

Na platformie PlayStation 4 pojawi się gra Bloodborne. Jest to ekskluzywna gra przeznaczona na konsolę Sony. Gracze z pewnością zastanawiali się, dlaczego gra nie pojawi się również (w okrojonej wersji) na starszych konsolach.

Na ten temat postanowił wypowiedzieć się sam producent gry w osobie Hidetakiego Miyazaki’ego. Jego zdaniem stworzenie Bloodborne możliwe było tylko i wyłącznie na PlayStation 4. Oto komentarz producenta w tej sprawie:

Zawsze chciałem stworzyć tytuł osadzony w erze wiktoriańskiej. Niestety, aby taki tytuł wyglądał dobrze – uwzględniając architekturę oraz ubrania i inne rzeczy – potrzebowaliśmy sprzętu, który będzie miał znacznie więcej mocy niż te, które były dotychczas na rynku. Pojawienie się PlayStation 4 wreszcie dało nam to, czego szukaliśmy. Bloodborne nie jest grą, która mogłaby pojawić się na wszystkich platformach. Stworzenie tego tytułu było możliwe tylko na PlayStation 4. ” – Hidetaki Miyazaki, producent Bloodborne.

Bloodborne trafi wyłącznie na najnowszą konsolę Sony, czyli na PlayStation 4. Premiera gry zaplanowana jest na 6 lutego 2015 roku.

[dzięki – http://www.playstationlifestyle.net/2014/09/26/bloodborne-director-explains-game-ps4-exclusive-says-possible-ps4/#/slide/1]

Written By
More from Patryk

W sieci pojawił się zwiastun premierowy Enemy Front!

Enemy Front to pierwszoosobowa gra akcji osadzona w realiach drugiej wojny światowej....
Read More