Dissonance – nowa, polska gra retro 2D, zainteresuj się i wesprzyj projekt

Michał Wierzbicki i nowo powstałe studio Pixel Melancholy planuje rozpocząć prace nad grą Dissonance. Jest to pozycja w stylu retro, która poszukuje wsparcia na platformie indieGoGo.

Dissonance, czyli gra od studia Pixel Melancholy na PlayStation 4, PC, Nintendo 3DS oraz PlayStation Vita.
Dissonance, czyli gra od studia Pixel Melancholy na PlayStation 4, PC, Nintendo 3DS oraz PlayStation Vita.

Kojarzycie imprezę Pog(R)adajmy, która odbywa się w kilku największych miastach na terenie naszego kraju? Jeżeli tak, to z pewnością znacie organizatora w osobie Michała Wierzbickiego. Razem ze studiem Pixel Melancholy planują prace nad grą w stylu retro Dissonance.

Twórcy potrzebują jednak wsparcia i Wy możecie im je zapewnić na platformie indieGoGo. Twórcy będą potrzebowali niezbędnych do tego devkitów oraz dodatkowych licencji, na które to właśnie uruchomiono zbiórkę na platformie crowdfundingowej indieGoGo. Zbiórka trwa od 01.10.2014 do 30.11.2014, a naszym celem jest uzbieranie kwoty 30.000 USD.

Czym jest rzeczone Dissonance? Retro platformówką, która może pojawić się na PlayStation 4, PC oraz PlayStation Vita i Nintendo 3DS. Twórcy koncentrują się nie tylko na klasycznej oprawie graficznej, ale retro poziomie trudności, który pamiętamy z okresu gier na NESa oraz SNESa. Oto kilka słów od Pixel Melancholy na temat produktu:

”Dissonance, to side-scroller, osadzony w mrocznym, pixelowym uniwersum 2D, czerpiący garściami z gier retro. Mówiąc „retro” mamy na myśli nie tylko retro oprawę, ale także retro poziom trudności. Dissonance to gra, która pozwoli Wam wrócić do czasów, gdy przy starym telewizorze CRT żył NES i SNES!

Jednak to, czego tak naprawdę chcemy Wam dostarczyć to przygoda, na której rozwój i historię wpływ będą miały moralne wybory gracza. Z jednej strony – próba uratowania świata – z drugiej jednak – odnalezienie samego siebie i zbawienie dla swojej własnej duszy.” – oficjalna notatka prasowa Pixel Melancholy.

Zapraszamy do zapoznania się z pierwszym zwiastunem promocyjnym Dissonance. Jeżeli jesteście zainteresowani wsparciem tego klasycznego projektu, to poniżej znajdziecie wszystkie niezbędne linki.

 

Written By
More from Patryk

Mass Effect Andromeda – dyrektor i główny producent gry opuszcza BioWare

O Mass Effect Andromeda wiemy niewiele, ale dziś internet obiegła informacja o...
Read More