Disgaea 4 – w Europie jesienią

disgaea-4-logo-projektkonsola-pl-small
disgaea-4-logo-projektkonsola-pl-small

Japońscy użytkownicy PlayStation 3 od dwóch miesięcy mogą cieszyć się grą Disgaea 4: A Promise Unforgotten.

 

Mieszkający w Japonii użytkownicy konsoli PlayStation 3 od dwóch miesięcy mogą cieszyć się grą Disgaea 4: A Promise Unforgotten. Czwarta odsłona łączącego elementy strategii i cRPG cyklu, rozwijanego przez studio Nippon Ichi Software, na rynku europejskim zadebiutuje dopiero jesienią. Już teraz fani serii mogą jednak wziąć udział w specjalnym konkursie związanym z anglojęzyczną lokalizacją gry.

Informacja o planach wprowadzenia Disgaea 4 do sklepów w Ameryce Północnej i Europie pojawiła się na oficjalnej stronie cyklu. Nieco więcej szczęścia mieli przy tym gracze ze Stanów Zjednoczonych. W ich przypadku wydawca, którym jest firma NIS America, podał w miarę konkretny termin premiery – wrzesień 2011. Na Starym Kontynencie gra trafi do sprzedaży dopiero „jesienią”, co równie dobrze oznaczać może wrzesień, jak i grudzień.

Disgaea-4-premiera-w-europie-projektkonsola-pl

Co jest powodem kilkumiesięcznego poślizgu wydania Disgaea 4 poza Japonią? W dużym stopniu na pewno względy marketingowe. Niewykluczone jednak, że deweloper będzie musiał wprowadzić nieco zmian do fabuły, aby gra bardziej odpowiadała gustom graczy w innych zakątkach świata. Zastanawiający jest również konkurs na nazwy dla miecza i specjalnej umiejętności, a także imię dla jednego z bohaterów niezależnych w Disgaea 4: A Promise Unforgotten. Czyżby ekipa Nippon Ichi miała problemy z przygotowaniem lokalizacji? Konkursowe propozycje przyjmowane są do 21 kwietnia. Trójka zwycięzców nie tylko zobaczy wymyślone przez siebie nazwy w grze, ale także znajdzie w niej własne imiona.

Przypomnijmy, że wcześniejsza odsłona serii – Disgaea 3: Absence of Justice cieszyła się dużym uznaniem krytyków, a oceny w recenzjach oscylowały wokół 80% (dane serwisu gamerankings.com). W kontynuacji gracze poznają przygody wampira Valbatoze, który pragnie odzyskać dawne moce i należne mu miejsce w hierarchii mieszkańców Zaświatów. Disgaea 4: A Promise Unforgotten bazuje na nowym silniku graficznym i posiada szereg nowych rozwiązań w mechanice rozgrywki. Niezmienne pozostają natomiast mangowa stylizacja oraz specyficzne poczucie humoru. Dołączony do gry edytor map pozwala także tworzyć nowe poziomy, którymi  można dzielić się z innymi użytkownikami usługi PlayStation Network.

digaea-4-projekt-okladki-projektkonsola-pl

 

Written By
More from konadmin

Rewolucyjny bolid w najnowszym NFS?

Ostatnio na FanPage'u Need For Speed udostępniono zdjęcia najnowszego bolidu Nissana -...
Read More
disgaea-4-logo-projektkonsola-pl-small

Japońscy użytkownicy PlayStation 3 od dwóch miesięcy mogą cieszyć się grą Disgaea 4: A Promise Unforgotten.

 

" />