Diablo III: Ultimate Evil Edition może nie być wspierane po premierze

Diablo III trafiło już jakiś czas temu na komputery osobiste oraz konsole minionej generacji, do tego tytułu pojawił się także dodatek, za sprawą którego wielu graczy powróciło do tej produkcji. Tymczasem zdecydowano, że Diablo III trafi również na najnowsze konsole Sony i Microsoftu i będzie nosić podtytuł Ultimate Evil Edition.

Jak jedna z najbardziej popularnych gier Blizzarda wypadnie na konsolach najnowszej generacji?

Jak dobrze wiemy wersja Diablo III w wersji na komputery osobiste co jakiś czas są wspomagane przez aktualizacje. Jak donoszą wieści z obozu Blizzarda ta sprawa nie jest pewna w przypadku wersji konsolowych Diablo. Na to, że konsolowa wersja gry Blizzarda może nie doczekać się żadnych aktualizacji wskazuje wypowiedź menedżera ds. społeczności twórców Diablo.

Cały czas zastanawiamy się nad tym czy i jak Ultimate Evil Edition będzie wspierane po premierze. To znaczy nie wiemy czy będziemy aktualizować grę po jej pojawieniu się na rynku, a jeśli tak, to jak często będziemy to robić oraz co będą zawierać te aktualizacje- czy będą to tylko poprawki, czy też może nowe zawartości. Na tę chwilę nie jestem w stanie powiedzieć nic konkretnego. Mogę natomiast potwierdzić, że w dniu premiery, Diablo III: Ultimate Evil Edition będzie zawierać wszystkie łatki wydane do patch 2.0.5 i prawdopodobnie zostanie również wydany tak zwany Day- 1 patch, który wprowadzi zmiany z łatki 2.0.6.

Nic dziwnego, że Blizzard nie jest w stanie zapewnić, że podobnie jak na komputerach osobistych, również na konsolach będą pojawiać się aktualizację. Dlaczego? Głównie dlatego, że proces patchowania wersji konsolowych jest dużo bardziej złożony niż na komputerach osobistych. Poza tym firma musiałaby stale współpracować zarówno z Sony, jak i z Microsoftem. Wszystko wskazuje na to, że Diablo III: Ultimate Evil Edition nie ulegnie żadnym zmianom po premierze.

More from Mikołaj Ciesielski

Premierowy zwiastun Daylight

Wczoraj miała miejsce premiera najnowszej produkcji studia Zombie Studios. Z tej okazji...
Read More