Diablo III sprzedało się w ilości 20 milionów egzemplarzy!

Firma Activision Blizzard opublikowała oficjalny raport finansowy za ostatni okres finansowy. Najlepszy wynik zanotowało Diablo III, które znalazło łącznie 20 milionów właścicieli.

Blizzard Entertainment to studio, które ma w swojej bibliotece takie marki jak Starcraft, Diablo oraz Warcraft.
Blizzard Entertainment to studio, które ma w swojej bibliotece takie marki jak Starcraft, Diablo oraz Warcraft.

W sieci pojawił się oficjalny raport fiskalny firmy Activision Blizzard za ostatni okres finansowy. Mowa tutaj o okresie od początku kwietnia do końca czerwca. Wiele wskazuje na to, że brak znaczących premier tego koncernu wpłynął pozytywnie na gry spod dłuta Blizzard Entertainment. Wydawca ujawnił, że na całym świecie sprzedano już łącznie 20 milionów egzemplarzy gry Diablo III oraz dodatku Reaper of Souls. 

Nieco słabszą formą może pochwalić się World of Warcraft, które w ostatnim okresie traci użytkowników. Łączna liczba subskrypcji spadła o 800 tysięcy do krańcowego poziomu 6, 8 miliona. Jest to najniższy wynik tej gry od roku 2006. Wydawca gry zapewnia, że spadek liczby graczy jest podobny do tego, z którym firma spotkała się w zeszłym roku. 

 Activision Blizzard traci użytkowników, ale przychody firmy wzrastają. Jest to za pewne efekt przemyślanej polityki mikropłatności oraz oferty w wirtualnym sklepie. Warto w tym miejscu jeszcze wspomnieć, że jeszcze w tym roku zostanie wydany dodatek do rzeczonej gry MMORPG w postaci Warlords of Draenor, którego dokładną datę premiery mamy poznać na targach gamescom 2014.

Łączny wynik finansowy firmy jest liczony na poziomie 970 milionów dolarów. W zeszłym roku, w analogicznym okresie, wynik ten sięgał okrągłego miliarda dolarów. Zyski firmy liczone są w kwocie 204 milionów dolarów. Warto w tym miejscu podkreślić, że spora w tym zasługa dystrybucji cyfrowej, która wygenerowała 49 procent sprzedaży. Wielka w tym zasługa sukces gry karcianej Hearthstone: Heroes of Warcraft.

Written By
More from Patryk

Otwarte beta testy World of Tanks na PlayStation 4 od 4 grudnia

Wargaming ogłosił, że już od początku grudnia będzie można dołączyć do otwartych...
Read More