Diablo 3 na PlayStation 4 i Xbox One jest w produkcji, czwarta część musi poczekać

Diablo III to klasyczna gra z gatunku RPG, za której produkcję odpowiada Alex Mayberry ze studia Blizzard Entertainemnt. W rozmowie z redakcją Videogamer potwierdził, iż gra w wersji na PlayStation 4 i Xbox One jest w fazie produkcji.

Diablo-III-Banner

Fabularne rozszerzenie Reaper of Souls do gry Diablo III jest pierwszym, które wydane zostanie w formie płatnego DLC. Firma Blizzard Entertainment ma zamiar za jego pośrednictwem przetestować nowe pomysły i otrzymać wiadomość zwrotną od społeczności gry. Studio planuje długotrwałe wspieranie części trzeciej, a dodatki fabularne mają za zadanie przecierać szlaki dla nowych rozwiązań gameplay’owych. Na ten temat postanowił wypowiedzieć się główny producent gry, niejaki Alex Meyberry, który zaznaczył, że czwarta część nie jest dziś priorytetem. To jak będzie ona wyglądała, w głównej mierze zależy od społeczności i jej opinii na temat Reaper of Souls i kolejnych dodatków fabularnych. 

“Aktualnie jesteśmy w fazie planowania zawartości kolejnego rozszerzenia, ale nie rozpoczęły się żadne prace. Ciągle rozmawiamy w firmie o tym, co jest dobre na dłuższą metę dla marki Diablo, dlatego chcemy poznać opinię graczy na temat Reaper of Souls. Musimy być pewni, że nie rozmijamy się z oczekiwaniami graczy i tym, do czego ich przyzwyczailiśmy przez te wszystkie lata.”

Ponadto wspomina on również Diablo III: Ultimate Evil Edition, a więc wersję gry na PlayStation 4, która może trafić zarówno na Xbox One. Edycja na konsolę Sony jest aktualnie na dalszym etapie produkcji, a o wersji dla Redmond ciężko coś jeszcze powiedzieć. Meyberry potwierdza, jakoby koniec prac był już bliski. Studio ma doświadczenie w pracach na obu platformach – wcześniej konwertowano Diablo na PlayStation 3 i Xboksa 360. Ciekawi mnie tylko fakt, jakiego poziomu możemy spodziewać się po konsolach nowej generacji? Czy to będzie nowa jakość, czy może podciągnięte tekstury i rozdzielczość?

Written By
More from Patryk

Dragon Quest XI zapowiedziany na PlayStation 4

Square Enix przygotowało mnóstwo świetnych gier na ten i przyszły roku. Właśnie...
Read More