Dev diary twórców Castlevania: Lords of Shadow 2

Castlevania: Lords of Shadow 2 jest jednym z tych tytułów, które klimatem grozy wyprzedzają o wiele długości całą konkurencję. W sieci opublikowano dziennik developera, który promuje projekt Mercury Steam wydawany przez Konami.

castlevania-lords-of-shadow-review-banner2

Castlevania: Lords of Shadow 2 to kontynuacja doskonale przyjętej gry Lords of Shadow z 2010 roku. W kontynuacji nadal mamy do czynienia z przygodową grą akcji, w ramach której walczymy z wampirami i innymi pomiotami o piekielnym rodowodzie. Gabriel, bohater poprzedniej części gry, powraca do gry jako Drakula i pała ogromną rządzą zemsty. Lords of Shadow jest w założeniu zwieńczeniem historii, którą twórcy starają się nam opowiedzieć przez ostatnie trzy odsłony serii. Projekcja świata gry nie odbiega klimatem od założeń serii, toteż potwierdza to kolejny zwiastun opublikowany w sieci, który jasno daje do zrozumienia, iż mamy do czynienia z mroczną grą, przepełnioną mrocznym klimatem. Twórcy zapewniali we wcześniejszych wypowiedziach, że projekt wraca do korzeni, mają być ciekawsze starcia z bossami, mniejsze natężenie sekwencji zręcznościowych, jak również wymagający system walki. W sieci opublikowana dziennik developera, która skupia uwagę gracza na takich aspektach rozgrywki jak miasto, czyli środowisko, po którym będziemy się poruszać naszym protagonistą. 

”Tym razem mamy do czynienia z symulacyjnym obrazem świata. Środowisko gry jest pozbawione wszelkich oznak dogrywania się lokacji, jest to zatem świat, w którym możesz eksplorować do woli. Miasto jest nowoczesne, bliźniacze do tego co, możemy zaobserwować w naszym świecie, a eksplorujemy je tylko jednej nocy. Kluczową lokacją jest zamek Drakuli, który skrywa wiele tajemnic, a miasto wije się wokół tej lokacji. Gra oferuje w pełni kontrolowaną kamerę, co daje Ci możliwość dowolnego oglądania się. Sam świat otwiera się przed nami progresywnie, a więc w miarę do rozwoju fabuły i sytuacji na ekranie. W podróżach pomogą teleporty, a kolejne lokacje otworzysz przy użyciu różnych, często ukrytych przedmiotów. Miasto jest nowoczesne, ale z zarysem stylu gotyckiego.”

Autorzy porzucili więc ekrany ładowania na rzecz otwartego świata. Pierwsze co nasuwa się na myśl, jest słowo ”Gotyk”, świat przesiąknięty jest tym stylem kulturowym, co skutkuje niesamowitym klimatem produkcji. Castlevania: Lords of Shadow 2 trafi na półki sklepowe już 24 lutego, jesteście gotowi na starcie z Drakulą?

Written By
More from Patryk

Szczegóły zbliżającej się aktualizacji do DriveClub

W sieci pojawił się zwiastun promujący nadchodzące DLC do gry wyścigowej DriveClub...
Read More