Destiny wygenerowało 500 milionów przychodu w pierwszym dniu po premierze?

Firma Activision ujawniła przychód ze sprzedaży strzelaniny Destiny, która trafiła między innymi na Xbox One i PlayStation 4. W przeciągu pierwszego dnia tytuł przyniósł 500 milionów przychodu.

Destiny trafi na PlayStation 4 oraz Xbox One. Bungie przygotowuje się do tej premiery już od dłuższego czasu. Czy możemy spodziewać się potężnej, nowej marki w gatunku MMO?
Destiny trafi na PlayStation 4 oraz Xbox One. Bungie przygotowuje się do tej premiery już od dłuższego czasu. Czy możemy spodziewać się potężnej, nowej marki w gatunku MMO?

Przedwczoraj na rynku pojawiła się strzelanina Destiny w wersjach na PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Szacunkowo tytuł ten kosztował firmę Activision około 500 milionów dolarów. Okazuje się, że wydawca w pierwszym dniu wysłał do sklepów ilość gier o podobnej wartości. Według Activision jest to najlepszy, jednodniowy wynik jeżeli mowa o nowych markach.

”Od samego początku byliśmy przekonani co do wartości marki Destiny. Nie wiele osób twierdziło, że osiągniemy wielki sukces już pierwszego dnia. Jesteśmy wręcz przekonani, że Destiny stanie się jedną z najmocniejszych gier tej generacji konsol i dołączy do marek o wartości miliarda dolarów. Kluczowe jest jednak to, że jest to tytuł, w który nie możemy przestać grać.” – Eric Hirshberg, Activision Publishing.

Liczby mówią same za siebie. Destiny to nowa marka na rynku, której wynik z pierwszego dnia może imponować. Jeżeli jeszcze się w ten tytuł nie zaopatrzyliście, to zapraszam do wczorajszego porównania gry w wersjach na Xbox One oraz PlayStation 4. Grę możecie zakupić również w wersjach na Xboksa 360 oraz PlayStation 3.

Warto wspomnieć, że Destiny to nie jedyna nowa, wielka marka, która debiutowała w tym roku. Wcześniej firma Ubisoft wypuściła na rynek grę Watch Dogs. Tytuł ustanowił nowy rekord dotyczący tygodniowej sprzedaży nowej marki na rynku gier wideo. Produkcja po siedmiu dniach od premiery trafiła w ręce 4 milionów graczy, co również jest świetnym wynikiem. Obie gry reprezentują jednak odmienne gatunki, toteż trudno orzekać, czy gra wieloosobowa studia Bungie będzie w stanie pobić ten wynik.

[dzięki – http://investor.activision.com/releasedetail.cfm?ReleaseID=870169]

Written By
More from Patryk

Jak sprzedaje się Metal Gear Solid V: The Phanotm Pain?

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain to gra potężna, teraz też...
Read More