Destiny – porównajmy grafikę wersji beta na Xbox One i PlayStation 4

To jakim Strażnikiem będziesz, zależy tylko od Ciebie!

Beta testy gry Destiny trwają w najlepsze. Rozgrywka dostępna jest również na Xbox One, toteż pokuszono się o zestawienie ze sobą obu wersji gry. 

Destiny trafi na PlayStation 4 oraz Xbox One. Bungie przygotowuje się do tej premiery już od dłuższego czasu. Czy możemy spodziewać się potężnej, nowej marki w gatunku MMO?
Destiny trafi na PlayStation 4 oraz Xbox One. Bungie przygotowuje się do tej premiery już od dłuższego czasu. Czy możemy spodziewać się potężnej, nowej marki w gatunku MMO?

Od wczoraj właściciele Xbox One mogą cieszyć się rozgrywką w wersji beta gry Destiny. Tytuł udostępniono na konsoli Microsoftu, co z niejako z automatu uruchomiło dyskusję na temat różnic w jakości na PlayStation 4 oraz Xbox One. W tym miejscu rodzi się pytanie: która konsola radzi sobie lepiej?

Odpowiedź na to pytanie nie jest złożona, ponieważ jak podaje producent, Destiny nie działa na Xbox One w jakości Full High Definition. Dopiero podczas przechwytywania materiałów wideo system skaluje wideo do tego właśnie poziomu. Firma Bungie przyznaje, że w finalnej wersji jakość 1080p oraz 60 klatek na sekundę powinno być dostępne.  

Obie wersje gry wyglądają znakomicie. Na poniżej udostępnionych przez z nas obrazkach widać jednak niewielką różnicę na korzyść platformy Sony. Rzućcie okiem na zrzuty ekranu prezentujące wieżowy budynek, w wersji na Xbox One brakuje oświetlenia na szczycie oraz kilku pomniejszych elementów. Różnicę możemy dostrzec również w szczegółach otoczenia oraz jakości aliasingu. W znacznie większych dystansach niższa rozdzielczość wypada gorzej od 1080p. Warto jednak poczekać na pierwsze porównania w formie wideo, aby wyrobić sobie ostateczne zdanie na temat różnic wynikających ze specyfiki sprzętowej.

Written By
More from Patryk

Dwugodzinny trial gry The Crew na PlayStation 4 oraz Xbox One

Wszyscy zainteresowani The Crew, aczkolwiek mający wątpliwości co do gry, będą mogli...
Read More