Destiny – pierwszy dziennik dewelopera, a w nim pojazdy, bronie oraz bohaterowie

Destiny to pierwszoosobowa gra akcji o charakterystyce MMO. Za jej produkcję odpowiada firma Bungie, która opublikowała w sieci pierwszy dziennik dewelopera. Na tym materiale filmowym pokazano rozwój bohatera, uzbrojenie oraz pojazdy w grze.

Destiny trafi na PlayStation 4 oraz Xbox One. Bungie przygotowuje się do tej premiery już od dłuższego czasu. Czy możemy spodziewać się potężnej, nowej marki w gatunku MMO?
Destiny trafi na PlayStation 4 oraz Xbox One. Bungie przygotowuje się do tej premiery już od dłuższego czasu. Czy możemy spodziewać się potężnej, nowej marki w gatunku MMO?

Chyba wszyscy oczekujemy konkretnej porcji rozgrywki z gry Destiny. Tytuł otrzymał na dniach dziennik dewelopera, który twórcy gry, firma Bungie, opublikowała w sieci. Materiał filmowy generalnie skupia się wokół uzbrojenia naszych podopiecznych, sposobie ich rozwoju oraz implementacji do rozgrywki pojazdów. Wiemy już, że dostępne będzie kilka jednostek mechanicznych, poznaliśmy nawet pierwszą z nich, a będzie to Sparrow (Wróbel). Szybka, zwrotna, jednoosobowa machina do przemieszczania się na dłuższe odległości. Jeżeli mowa o uzbrojeniu w grze, to jest to raczej inspirowane dokonaniami dewelopera podczas prac nad serią Halo. Ciągle mam wrażenie, że wiele elementów z tamtej serii ujęte jest w charakterystyce Destiny. Spluwy w tej pozycji zostały podzielone na trzy rodzaje: Ciężkie, Podstawowe oraz Specjalne. Oczywiście autorzy oddają w ręce graczy sporo możliwości dozbrajania swojego sprzętu, co ma wpływać na indywidualne preferencje. 

Destiny jest wciąż wielką nie wiadomą, a to ze względu na jego charakter wieloosobowy. Nie jestem do końca przekonany, czy gra udźwignie ciężar pokładanych w niej nadziei i nie stanie się chaotycznym fps-em, w którym liczą się tylko kolejne, nabijane punkty, a gdzieś w międzyczasie zgubimy aspekt fabularny. Tym niemniej jest to pozycja nad wyraz intrygująca, która może narobić zamieszania podczas pierwszych miesięcy panowania nowej generacji konsol. Zapraszam do obejrzenia dziennika twórców, więcej informacji już wkrótce!

[dzięki – VG24/7]

Written By
More from Patryk

EA Polska zaprasza na wielki Turniej FIFA 16 na Xbox One

Firmy Komputronik oraz EA Sports organizują turniej gry FIFA 16 w Warszawie,...
Read More