Dead Island trafi na ekrany kin, jesteście zainteresowani?

W sieci pojawiły się informacje na temat ekranizacji gry Dead Island. Firma Deep Silver planuje nakręcić ten film, aktualnie poszukiwany jest odpowiedni reżyser.

Nad marką Dead Island pracowało polskie studio Techalnd. Gry z tej serii wydano na Xboksa 360, PlayStation 3 oraz PC.
Nad marką Dead Island pracowało polskie studio Techalnd. Gry z tej serii wydano na Xboksa 360, PlayStation 3 oraz PC.

Za pewne znana jest Wam marka gier pierwszoosobowych Dead Island, która trafiła na rynek dzięki firmie Techland. Właściciel marki, a więc koncern Deep Silver, planuje wprowadzić ten tytuł do kinematografii. Na bazie gier z tej serii miałby zostać wyprodukowany kolejny film opowiadający o walce ludzi z hordami zombies. 

Plany na ekranizacje popularnej marki pojawiły się jeszcze w roku 2011, po wielkim sukcesie pierwszego trailera gry (dostępny poniżej). Pierwsza odsłona serii narobiła sporo zamieszania w branży gier wideo, również za sprawą swojego pierwszego zwiastuna. Wtedy podjęto decyzję, że za prace odpowiedzialny będzie zespół filmowy Lionsgate. Temat porzucono, ale jak się okazuje, teraz właściciel marki negocjuje kontrakt na ekranizację z firmą Occupant Entertainment.

Serwis internetowy Deadline donosi, że właściciele marki aktualnie poszukują odpowiedniego reżysera, który byłby w stanie wykreować świetne widowisko. Wydawca gry nie oszczędza na promocji i rozwijaniu swojej marki. Aktualnie zespół Yager Entertainment (Spec-Ops: The Line) pracuje nad kolejną odsłoną cyklu. W procesie produkcji znajduje się również sieciowe Dead Island: Epidemic oraz Escape Dead Island. Więcej informacji już wkrótce.

Written By
More from Patryk

Batman i Nightwing współpracują w grze Batman: Arkham Knight – nowy gameplay

Batman: Arkham Knight wygląda bardzo fajnie w ruchu. Dziś możecie zobaczyć nowy...
Read More