Dead Island 2 – mnóstwo rozgrywki na nowym materiale od twórców

Dead Island 2 to kolejna odsłona bardzo popularnej serii gier akcji. Ponownie stawimy czoła hordom zombies, które opanowały świat ludzi.

Nad marką Dead Island pracowało polskie studio Techalnd. Gry z tej serii wydano na Xboksa 360, PlayStation 3 oraz PC.
Nad marką Dead Island pracowało polskie studio Techalnd. Gry z tej serii wydano na Xboksa 360, PlayStation 3 oraz PC.

Strzelanie do zombies najprawdopodobniej nigdy nam się nie znudzi. Wiedzą o tym producenci ze studia Yager Games, którzy aktualnie pracują nad Dead Island 2. Gra otrzymała właśnie nowe, obszerne wideo promocyjne, które rzuca nowe światło na wiele elementów rozgrywki, w tym walkę z hordami nieumarłych.

Materiał został zmontowany specjalnie na prośbę redakcji Eurogamer, która zamieściła go na serwisie YouTube. Dzięki temu możemy sprawdzić, w jaki sposób usprawniono najnowszą odsłonę serii. Twórcy głównie koncentrują się na walce z zombies. Gracz będzie mógł korzystać z wymyślnych broni do walki z nieumarłymi. Całkiem ciekawie prezentuje się podłączenie prądu do maczety lub strzelby, co jest całkiem skuteczną bronią przeciwko zgnilakom. Oczywiście zadbano również o elementy skradankowe, bowiem do zombie możemy się zakradać od tyłu, po cichu eliminować, jak również korzystać z tłumika przy strzelaniu z pistoletu. 

Całkiem pozytywnie prezentuje się oprawa graficzna. Jest nazbyt kolorowo, ale nie poczytuję tego za wadę nadchodzącej produkcji. Studio Yager Games będzie musiało popracować jednak nad sztuczną inteligencją wrogów, bowiem w wielu przypadkach nie są oni zainteresowani poczynaniami bohatera w świecie gry. Ponadto twórcy przygotowują tryb wieloosobowy, gdzie gracze będą mogli wspólnie walczyć o przetrwanie w świecie opanowanym przez krwiożercze bestie.

Dead Island 2 trafi na komputery osobiste oraz na najnowsze konsole Sony i Microsoftu, czyli na PlayStation 4 oraz na Xboksa One. Premiera gry zaplanowana jest na przyszły rok.

Written By
More from Patryk

Final Fantasy XV priorytetem dla Square Enix

Final Fantasy XV, wcześnie znane jako Final Fantasy XIII: Versus, to kolejna...
Read More