Dead Island 2 – mnóstwo rozgrywki na nowym materiale od twórców

Dead Island 2 to kolejna odsłona bardzo popularnej serii gier akcji. Ponownie stawimy czoła hordom zombies, które opanowały świat ludzi.

Nad marką Dead Island pracowało polskie studio Techalnd. Gry z tej serii wydano na Xboksa 360, PlayStation 3 oraz PC.
Nad marką Dead Island pracowało polskie studio Techalnd. Gry z tej serii wydano na Xboksa 360, PlayStation 3 oraz PC.

Strzelanie do zombies najprawdopodobniej nigdy nam się nie znudzi. Wiedzą o tym producenci ze studia Yager Games, którzy aktualnie pracują nad Dead Island 2. Gra otrzymała właśnie nowe, obszerne wideo promocyjne, które rzuca nowe światło na wiele elementów rozgrywki, w tym walkę z hordami nieumarłych.

Materiał został zmontowany specjalnie na prośbę redakcji Eurogamer, która zamieściła go na serwisie YouTube. Dzięki temu możemy sprawdzić, w jaki sposób usprawniono najnowszą odsłonę serii. Twórcy głównie koncentrują się na walce z zombies. Gracz będzie mógł korzystać z wymyślnych broni do walki z nieumarłymi. Całkiem ciekawie prezentuje się podłączenie prądu do maczety lub strzelby, co jest całkiem skuteczną bronią przeciwko zgnilakom. Oczywiście zadbano również o elementy skradankowe, bowiem do zombie możemy się zakradać od tyłu, po cichu eliminować, jak również korzystać z tłumika przy strzelaniu z pistoletu. 

Całkiem pozytywnie prezentuje się oprawa graficzna. Jest nazbyt kolorowo, ale nie poczytuję tego za wadę nadchodzącej produkcji. Studio Yager Games będzie musiało popracować jednak nad sztuczną inteligencją wrogów, bowiem w wielu przypadkach nie są oni zainteresowani poczynaniami bohatera w świecie gry. Ponadto twórcy przygotowują tryb wieloosobowy, gdzie gracze będą mogli wspólnie walczyć o przetrwanie w świecie opanowanym przez krwiożercze bestie.

Dead Island 2 trafi na komputery osobiste oraz na najnowsze konsole Sony i Microsoftu, czyli na PlayStation 4 oraz na Xboksa One. Premiera gry zaplanowana jest na przyszły rok.

Written By
More from Patryk

Sony udostępniło dodatek Intercept do Killzone: Shadow Fall jako samodzielny tytuł

Firma Sony zdecydowała się na intrygujące zagranie, mianowicie udostępnienie dodatku kooperacyjnego Intercept...
Read More