DayZ rozeszło się w ilości dwóch milionów kopii

DayZ to opracowana przez zespół Bohemia Interactive strzelanina pierwszoosobowa z zombies w rolach głównych. Tytuł pierwotnie był modem na bazie silnika gry ARMA II. Jak się jednak okazuje, pozycja znalazła już dwa miliony odbiorców.

DayZ to gra akcji z zombiakami w rolach głównych. Tytuł jest przedstawicielem gatunku survival horror, i choć nieskończony, to przyciąga miliony graczy przed ekrany monitorów.
DayZ to gra akcji z zombiakami w rolach głównych. Tytuł jest przedstawicielem gatunku survival horror, i choć nieskończony, to przyciąga miliony graczy przed ekrany monitorów.

Bohemia Interactive najwyraźniej odnosi sukces z grą DayZ. Na swoim oficjalny Twitterze jeden z włodarzy firmy, Dean Hall, potwierdził że ten tytuł trafił już w ręce dwóch milionów graczy na całym świecie. Jest to bardzo dobra wiadomość, jeżeli rozmawiamy o modzie do gry, który stał się pełnoprawną pozycją na rynku pecetowym i wciągu czterech miesięcy od premiery zdobył taką popularność. DayZ pod tym względem to fenomen, gra nadal jest w wersji testów, ale gracze namiętnie w ten tytuł grają i sięgają po niego nowi użytkownicy. DayZ trafiło do dystrybucji w grudniu zeszłego roku, pierwotnie pojawiło się na platformie Wczesnego Dostępu Steam. 

Gra generalnie polega na przetrwaniu w świecie opanowanym przez żywe trupy. Gracze mogą ze sobą współpracować, ale również walczyć. Aspek przetrwanie jest tutaj kluczowy, ponieważ zawodnik bogatszy w uzbrojenie może zostać najzwyczajniej okradziony przez innych graczy. W DayZ nigdy nie możemy być pewni swego. Gra pozwoli na rozgrywkę do stu graczy na jednym serwerze, co czyni z niej bardzo rozległy i zróżnicowany teatr działań. Pozycja nadal jest dopracowywana oraz dorzucane są do niej nowe elementy. 

[dzięki – Gamespot]

Written By
More from Patryk

Battlefield 4 – DICE naprawi kolejne problemy trybu wieloosobowego

Electronic Arts i studio DICE potwierdzają, że nadal pracują nad łataniem strzelanki...
Read More